00619875

Twoje IP: 52.201.27.211
Server Time: 2019-03-24 11:00:42

Wielki Post

W Środę Popielcową, rozpoczyna się w Kościele czterdziestodniowy czas Wielkiego Postu. Główne przesłanie tego okresu koncentruje się na duchowym przygotowaniu chrześcijan do godnego przeżywania świąt Zmartwychwstania Pańskiego, największych świąt chrześcijaństwa, które stanowią fundament Kościoła i naszej wiary. Ponieważ są to najważniejsze święta chrześcijańskie, dlatego domagają się specjalnego przygotowania, by móc je należycie przeżyć. Idąc śladem ewangelicznej zachęty Chrystus wskazuje nam post, modlitwę i jałmużnę jako środki, które mają pomóc w oczyszczaniu i nawracaniu naszego serca. Postanowienia wielkopostne, rekolekcje i spowiedź to również właściwe duchowe przygotowanie się do świąt wielkanocnych. Należy też pamiętać o wykazaniu większej wrażliwości na potrzeby innych oraz unikaniu zbytecznego rozproszenia w postaci hucznych zabaw. W czasie Wielkiego Postu odprawiane są specjalne nabożeństwa. Droga Krzyżowa dla dzieci w czwartek o 16.30; dla młodzieży i dorosłych w piątek o 17.30 oraz o 11.00. Gorzkie żale dla dzieci i młodzieży w niedzielę po Mszy św.o 9.30; dla dorosłych w niedzielę po Mszy św. o 17.00.

40 godzinne nabożeństwo eucharystyczne

W niedzielę 3 marca w naszej parafii rozpocznie się czterdziestogodzinne nabożeństwo eucharystyczne. Jego celem jest pogłębienie więzi wierzących z Chrystusem obecnym w Najświętszym Sakramencie. W ten sposób chcemy wyciszyć i zaprosić w nasze serca Jezusa Eucharystycznego, aby dobrze przeżyć rozpoczynający się czas Wielkiego Postu i przygotować na Wielkanocne Święta.
Zachęcamy wszystkich do uczestniczenia w tym nabożeństwie, podczas którego przy wystawionym Najświętszym Sakramencie będziemy wynagradzać Panu Bogu za grzechy własne i całego świata. Niech to będzie też czas osobistej modlitwy z Chrystusem, zaproszenia Go do swojego życia i powierzenia Mu siebie, naszej parafii, Ojca św. Franciszka i całego Kościoła Jego opiece.
Plan adoracji:

Czytaj więcej: 40 godzinne nabożeństwo eucharystyczne 2019

Modlitwa do św. Michała Archanioła

Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce,
a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha
bądź naszą obroną.
Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy,
a Ty, Wodzu niebieskich zastępów,
szatana i inne duchy złe,
które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą,
mocą Bożą strąć do piekła. Amen”.