Twoje IP: 44.192.27.11
Server Time: 2021-04-10 21:07:01

Uwaga!!! Nowe wskazania sanitarne w kościele.

Pasterz naszej diecezji ks. biskup Marian Rojek nawiązując do apelu Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski w związku z rosnącą liczbą zachorowań mając na uwadze zdrowie i życie każdej osoby – zwraca się z gorącym apelem do wszystkich diecezjan o przestrzeganie aktualnego limitu uczestników zgromadzeń religijnych, o zachowywanie dystansu społecznego, zakrywanie ust i nosa oraz dezynfekcję dłoni i respektowanie zasad higieny w obiektach sakralnych. Z racji obostrzeń wewnątrz naszego kościoła może przebywać jednoczesnie 35 osób. W tej sytuacji prosimy wiernych o udział we Mszach świętych na zewnątrz kościoła. Tam też będzie możliwość przyjmowania Komunii św. Dzięki odpowiedzialnej i solidarnej trosce nas wszystkich, przeżyjemy nadchodzące Święta Zmartwychwstania Pańskiego pełni ufności i nadziei.

Dzień skupienia dla narzeczonych

W ramach przygotowań do przyjęcia sakramentu małżeństwa w czwartek 8 kwietnia organizujemy w naszej parafii dzień skupienia dla narzeczonych, który poprowadzi ks. Wojciech Suchowierz.

Program dnia skupienia
16.30 - konferencja
17.15 - rachunek sumienia, sakrament pokuty, adoracja Najświętszego Sakramentu
18.00 - Eucharystia z homilią
O ile udział w naukach przedmałżeńskich ma służyć pogłębieniu wiedzy dotyczącej życia małżeńskiego i kształtowania chrześcijańskiego modelu rodziny, o tyle dzień skupienia jest sposobnością do modlitwy w intencji przyszłego życia małżeńskiego oraz szansą na pogłębienie osobistej zażyłości z Bogiem. Każdy sakrament, także małżeństwo, jest rzeczywistością, w której działa i przychodzi do nas Chrystus pragnący nas uświęcać. Przyjęcie każdego sakramentu wiąże się zatem z koniecznością właściwego przygotowania, zwłaszcza od strony duchowej. Czynimy to poprzez udział w katechezie, modlitwę, trwanie w łasce uświęcającej oraz uczestnictwo w Eucharystii. Taki jest też cel dnia skupienia, który staje się okazją, by narzeczeni w sposób świadomy i z religijnym zaangażowaniem zaprosili Chrystusa do swojego małżeńskiego życia.

Msza z kościółka św. Rocha przeniesiona do kościoła parafialnego na 15.30.

Zaostrzone przepisy sanitarne spowodowane epidemią koronawirusa mówią, że obecnie w kościołach podczas liturgii może przebywać jedna osoba na 20 m. kw. Z tej racji w kościele św. Rocha w czasie Mszy św. może być tylko 4 osoby. Dlatego niedzielną Mszę św. z kościoła św. Rocha przenosimy do kościoła parafialnego. Będzie ona sprawowana do odwołania w każdą niedzielę o 15.30.

Copyright © 2013-2020 - Parafia Tarnogród  Rights Reserved.