Twoje IP: 3.238.147.211
Server Time: 2020-11-23 21:22:42

Pomagamy misjom - zbiórka zużytego sprzętu elektronicznego

W najbliższy czwartek 26 listopada w ramach pomocy misjom odbędzie się odbiór zużytego sprzętu elektronicznego. We wtorek i w środę zużyte urządzenia elektryczne i elektroniczne możemy składać na parkingu ale przy plebanii !!! Przychody z akcji pozwolą na wsparcie placówek, które prowadzą siostry zakonne w Kamerunie, Rwandzie, Kongu i Tanzanii. Za okazaną pomoc misjom Bóg zapłać.

Msza z kościółka św. Rocha przeniesiona do kościoła parafialnego na 15.30.

Zaostrzone przepisy sanitarne spowodowane epidemią koronawirusa mówią, że obecnie w kościołach podczas liturgii może przebywać jedna osoba na 15 m. kw. Z tej racji w kościele św. Rocha w czasie Mszy św. może być tylko 6 osób. Dlatego niedzielną Mszę św. z kościoła św. Rocha przenosimy do kościoła parafialnego. Będzie ona sprawowana do odwołania w każdą niedzielę o 15.30.

Piękno świątyni po kolejnym etapie prac renowacji nawy głównej

Zostały zakończone tegoroczne prace w środkowej części głównej nawy kościoła parafialnego. Prace konserwatorskie i restauratorskie dotyczyły polichromii datowanej na XVIII w., utrzymanej w charakterze barokowo-rokokowym wypełniajacej sklepienie i ściany świątyni. Zachwyca więc piękno odnowionych malowideł na sklepieniu " Ukrzyżowanie" i Zmartwychwstanie", odnowionych gzymsów, kapiteli, kamiennych baz i wszystkich elementów dekoratorskich polichromii. Prace wykonane zostały pod nadzorem Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków a prowadzone były przez pracownię konserwatorską p. Anety i Macieja Filipów.
Bóg zapłać za ofiary składane na renowację kościoła.
Konto parafialne: Bank Spółdzielczy w Tarnogrodzie: 52 9637 0001 2001 0000 1384 0001. Zobacz zdjęcia

Odnowiony ołtarz Królowej Apostołów

Zakończyły się prace konserwatorskie i restauratorskie ołtarza Matki Bożej Królowej Apostołów. Ołtarz o wysokich walorach artystycznych, datowany na 2 poł. XVIII w. stanowi istotny element wyposażenia wnętrza parafialnego kościoła. Prace konserwatorskie pod nadzorem Lubelskiego Konserwatora Zabytków zostały wykonane przez konserwatorów dzieł sztuki mgr Anetę Filip i mgr Macieja Filipa w pracowni artystycznej w Kraczkowej k/Rzeszowa.
Bóg zapłać za ofiary składane na remont ołtarza i kościoła.
Copyright © 2013-2020 - Parafia Tarnogród  Rights Reserved.