^Powrót na góre

Strona główna

Kancelaria parafialna

Siostry Serafitki

Duszpasterze

Galeria zdjęć

Aktualnie gościmy

Odwiedza nas 8 gości.

Statystyka odwiedzin

00943578
Dziś
Wczoraj
Ten tydzień
Ten miesiąc
Łącznie
309
311
4122
7419
943578

Twoje IP: 44.192.27.11
Server Time: 2021-04-10 21:25:47

Nieznajomość Pisma Świętego jest nieznajomością Chrystusa

                                                                                      (św Hieronim)

Lectio

Krąg biblijny to nie tylko grupa osób czytających Pismo Święte. To nie miejsce, gdzie tylko czyta się i rozważa Słowa Boga. To nie tylko poznawanie dziejów historii jak przemawiał i jak działał Bóg.
W Kręgu Biblijnym przede wszystkim uczymy się rozpoznawać Oblicze Boga w słowach Boga. Krąg Biblijny to miejsce gdzie czytający rośnie na skutek czytania Bożych Pism (św. Grzegorz Wielki). Co więcej, światło Chrystusowej Prawdy, Miłości i Mocy kształtuje w wiernym uczniu obraz Mistrza. Sprawia, że uczeń otwarty na nie upodobnia się do uwielbionego Pana.W Kręgu Biblijnym przynajmniej dwóch lub trzech otwiera swoje umysły i serca na Boże Słowa, dzięki czemu On, - Duch Prawdy szczególnie obdarza czytających światłem Ducha Świętego. Jest to więc spotkanie z Jezusem obdarzającym nas mądrością Ducha Świętego.
Po przeanalizowaniu danego fragmentu w modlitwie pytam się Ojca Niebieskiego, w co mam uwierzyć, co robić lepiej niż dotychczas. I wtedy dostaję odpowiedź, bo Krąg Biblijny to miejsce gdzie On sam przychodzi do mnie i zmienia Słowo w Ciało. Studiując Słowo Boże zaczynamy więc rosnąć na podobieństwo Chrystusa.
 
Nasz Krąg Biblijny spotyka się w środy po Mszy św. wieczornej. Siostra Jadwiga zaprasza wszystkich chętnych do refleksji nad słowem Bożym i odkrywaniem przesłania płynącego z kart Pisma świętego.

 

Copyright © 2013-2020 - Parafia Tarnogród  Rights Reserved.