^Powrót na góre

Strona główna

Kancelaria parafialna

Siostry Serafitki

Duszpasterze

Galeria zdjęć

Aktualnie gościmy

Odwiedza nas 10 gości.

Statystyka odwiedzin

01098273
Dziś
Wczoraj
Ten tydzień
Ten miesiąc
Łącznie
194
440
2182
14420
1098273

Twoje IP: 54.165.57.161
Server Time: 2021-11-30 13:03:35

Nieznajomość Pisma Świętego jest nieznajomością Chrystusa

                                                                                      (św Hieronim)

Lectio

Krąg biblijny to nie tylko grupa osób czytających Pismo Święte. To nie miejsce, gdzie tylko czyta się i rozważa Słowa Boga. To nie tylko poznawanie dziejów historii jak przemawiał i jak działał Bóg.
W Kręgu Biblijnym przede wszystkim uczymy się rozpoznawać Oblicze Boga w słowach Boga. Krąg Biblijny to miejsce gdzie czytający rośnie na skutek czytania Bożych Pism (św. Grzegorz Wielki). Co więcej, światło Chrystusowej Prawdy, Miłości i Mocy kształtuje w wiernym uczniu obraz Mistrza. Sprawia, że uczeń otwarty na nie upodobnia się do uwielbionego Pana.W Kręgu Biblijnym przynajmniej dwóch lub trzech otwiera swoje umysły i serca na Boże Słowa, dzięki czemu On, - Duch Prawdy szczególnie obdarza czytających światłem Ducha Świętego. Jest to więc spotkanie z Jezusem obdarzającym nas mądrością Ducha Świętego.
Po przeanalizowaniu danego fragmentu w modlitwie pytam się Ojca Niebieskiego, w co mam uwierzyć, co robić lepiej niż dotychczas. I wtedy dostaję odpowiedź, bo Krąg Biblijny to miejsce gdzie On sam przychodzi do mnie i zmienia Słowo w Ciało. Studiując Słowo Boże zaczynamy więc rosnąć na podobieństwo Chrystusa.
 
Nasz Krąg Biblijny spotyka się w środy po Mszy św. wieczornej. Siostra Jadwiga zaprasza wszystkich chętnych do refleksji nad słowem Bożym i odkrywaniem przesłania płynącego z kart Pisma świętego.

 

Copyright © 2013-2021 - Parafia Tarnogród  Rights Reserved.