Twoje IP: 54.242.12.22
Server Time: 2016-05-03 20:10:14

VI Niedziela Wielkanocna 01.05.2016. - Ogłoszenia parafialne

1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Kwadrans przed sumą zmiana tajemnic różańca. Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja, która potrwa do 17.00. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy miesiąc maj. Nabożeństwa majowe codziennie po Mszy wieczornej.
2. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają dni modlitw o urodzaje.
3. We wtorek 3 maja uroczystość Matki Bożej Królowej Polski. Msze św. w kościele o 8.00, 10.00, i 17.00. Uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny, w narodowe święto 225 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja zostanie odprawiona o godz. 10.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy za naszą Ojczyznę. Pamiętajmy o wywieszeniu i udekorowaniu naszych domów flagą narodową, maryjną i papieską, by przypominały o Ojczyźnie, Matce Bożej Królowej Polski i przeżywanych w tych dniach rocznicach beatyfikacji i kanonizacji św. Jana Pawła II. 3 maja w Korchowie będziemy przeżywać doroczny odpust ku czci Matki Bożej Królowej Polski. Suma odpustowa o 12.00. W Woli Różanieckiej Msza św. o 18.30.
4.W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
5.W pierwszy czwartek po Mszy św. o 18.00 majówka oraz adoracja Najświętszego Sakramentu, podczas której będziemy modlić się za kapłanów i nowe powołania do kapłaństwa i życia zakonnego. 6. W pierwszy piątek Msza św. o 18.00. Spowiedź od 17.30. W Korchowie i Woli Różanieckiej w pierwszy piątek Msza św. o 19.00. W piątek rozpoczyna się nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha św.
7. W pierwszą sobotę Msza św. o 18.00. Wspólny różaniec o 17.30 ofiarowany w intencji małżeństw i rodzin przeżywających trudności i zagrożonych rozbiciem. Różaniec poprowadzi Róża p.w. Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W Korchowie i w Woli Różanieckiej Msza św. w pierwsza sobotę o 19.00.
8. Za tydzień uroczystość Wniebowstąpienia.
9. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o 11.00. uroczystość Pierwszej Komunii św. Kierujemy prośbę do wszystkich nie związanych z uroczystością o udział we Mszy św. o innej godzinie. Podczas Mszy św. komunijnej wszystkie wysokie ławki będą zarezerwowane dla rodziców oraz nauczycieli i wychowawców dzieci. Odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych oraz spowiedź dla dzieci, ich rodziców i rodzin w piątek o 16.00. Próba dzieci przygotowujących się do I Komunii św. w środę godz. 16.00.
10. W czwartek w pracowni konserwatorskiej w Kraczkowej pod Rzeszowem odbędzie się komisja, która oceni i podsumuje etap konserwacji technicznej ołtarza z kaplicy Matki Bożej oraz podejmie decyzje konserwacji estetycznej ołtarza a więc kładzenia kolorów i złoceń, które zakończą prace przy ołtarzu. Z początkiem czerwca rozpoczniemy prace odnowienia pierwszego segmentu nawy bocznej południowej wraz ze znajdującym się tam malowidłem pt. św. Anna nauczająca Matkę Bożą. Na planowane prace mamy już gotową dokumentację oraz zgodę konserwatora zabytków. Koszt renowacji malowidła wyliczony jest na 21 tys. zł. Koszt renowacji pierwszego segmentu nawy na 111 tys. zł. Ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę będą przeznaczone na planowane prace renowacji nawy i malowidła.
11. Na potrzeby kościoła zostały złożone ofiary: z Błonia 500zł, z 1 Maja 200zł. Bóg zapłać za złożone ofiary.
12. Bóg zapłać za pomoc przy sprzątaniu świątyni. Sprzątaniem świątyni w tym tygodniu zajmą się rodzice dzieci komunijnych
13. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia nowy numer Niedzieli a w nim artykuły o uroczystości Matki Bożej Królowej Polski i o osobie św. Jana Pawła II a także o przeżywanym jubileuszu chrztu Polski. Zachęcamy do czytania i nabywania Niedzieli. Cena 5 zł.
14. W sobotę 14 maja po Mszy św. o 6.30. wyruszy piesza pielgrzymka do Matki Bożej Pocieszenia w Leżajsku.Wszystkich chętnych zapraszamy do udziału w tej pielgrzymce. Opiekunem duchowym będzie ks. Grzegorz.
15. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:
- Mariusz Piotr Dołomisiewicz kaw. z Tarnogrodu i Magdalena Rzepka panna z Brzozowa. Zapowiedź II.
 - Paweł Czarny kaw. z Tarnogrodu i Daria Magdalena Bojarska panna z Krasnegostawu. Zapowiedź I .                                                                                                                                                          Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących pomiędzy wyżej wymienionymi osobami zobowiązany jest powiadomić księdza w kancelarii.
16.W minionym tygodniu pochowaliśmy śp Apolonię Kaproń z Tarnogrodu i śp. Albina Korniaka z Tarnogrodu. Za zmarłych Ojcze nasz....