Twoje IP: 54.87.88.52
Server Time: 2014-10-25 20:35:12

Ogłoszenia duszpasterskie XXIX Niedziela Zwykła 19.10.2014

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Misyjny. Bóg zapłać za modlitwy i dzisiejsze ofiary złożone na tacę z przeznaczeniem na potrzeby misji.
2.W dzisiejszą niedzielę w całej Polsce odbywa się liczenie wiernych biorących udział we Mszy św. i przystępujących do Komunii św.
3. W środę liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II
4. Przed nami kolejne dni października i modlitwy różańcowej. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych codziennie po Mszy św. o 17.00. Za odmówienie różańca przed wystawionym Najświętszym Sakramentem, przyjęcie w tym dniu Komunii św. i modlitwę w intencjach Ojca św. można uzyskać odpust zupełny za siebie albo za jedną zmarłą osobę.
5. Zbliża się miesiąc listopad, czas pamięci o naszych zmarłych. Prosimy o porządkowanie cmentarzy i grobów. Śmiecie segregujemy i składamy w miejscach wyznaczonych. Zabrania się wyrzucania śmieci w dowolnym miejscu. Przy wyjściu z kościoła na stoliczkach wyłożone są kartki wypominkowe. Prosimy aby je pobrać i na nich wyraźnie i czytelnie wypisać naszych zmarłych, których będziemy polecać Bogu przez cały listopad we wspólnej modlitwie. Zachęcamy również do korzystania już ze spowiedzi aby na Uroczystość Wszystkich Świętych jak najwięcej osób przyjęło Komunię św. i ofiarowało odpust na zmarłych.
6. W zakrystii i przy wyjściu z kościoła są do nabycia kalendarze Maryjne i rolnicze.
7. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia nowy numer Niedzieli. Możemy w nim przeczytać m.in. artykuły o bł. ks. Popiełuszko. Jest poruszająca relacja z uroczystości patriotycznych, które odbyły się w Biłgoraju. Jest też artykuł O misjonarzu, który śpi w samochodzie. Jest również dodatek z przesłaniem dla młodych. Zachęcamy do nabywania i czytania Niedzieli. Cena 5 zł.
8. Na nowym cmentarzu trwają dalsze prace przy odnowieniu kaplicy.
9. Na potrzeby parafii i wykonywane prace przy kaplicy zostały złożone bezimienne ofiary:100 i 200zł. Za pomoc i złożone ofiary składamy Bóg zapłać.
10. Za tydzień zmiana czasu.
11. Za tydzień po sumie spotkanie z młodzieżą przygotowującą się do sakramentu bierzmowania i ich rodzicami. Młodzież prosimy o przyniesienie indeksów.
12. Za tydzień po sumie próba chóru.
13. Spotkanie oazy w sobotę po Mszy wieczornej o 18.00.
14. Publiczne Gimnazjum w Tarnogrodzie serdecznie zaprasza dzisiaj na godz. 18.00 do Tarnogrodzkiego Ośrodka Kultury na montaż słowno - muzyczny poświęcony Pamięci Księdza Jerzego Popiełuszki.
15. Bóg zapłać za pomoc przy sprzątaniu kościoła oraz złożoną ofiarę 50 zł.na kwiaty W tym tygodniu o sprzątanie świątyni prosimy kolejne osoby. Elzbietę Plizgę, Danutę Krucoń, Józefę Magoch, Jadwigę Gołębiowską, Marię Szymanik, Stanisławę Kurantowicz.
16.W minionym tygodniu odeszli do wieczności śp. Czesław Rój z Woli Różanieckiej; śp Alina Ćwikła z Bukowiny; śp. Stanisław Kasperek z Tarnogrodu. Za zmarłych Ojcze nasz, Wieczny Odpoczynek.