00119660

Twoje IP: 174.129.95.117
Server Time: 2015-03-29 19:30:38

V Niedziela Wielkiego Postu 22.03.2015. - Ogłoszenia Duszpasterskie

1. Dzisiaj w naszej parafii rozpoczynają się rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi ks. Adam Sobczak dyrektor Caritasu naszej diecezji. Rekolekcje będą trwały do środy. Plan rekolekcji jest następujący: dla dorosłych Msza święta wraz z nauką będzie każdego dnia o 9.00. i 18.00. Spowiedź dla dzieci w poniedziałek o 11.30 i Msza św. o 12.00. We wtorek i w środę dzieci przychodzą na 16.30. Młodzież Gimnazjum i Liceum Ekonomicznego oraz młodzież dojeżdżająca do innych szkół ma spotkanie jutro o 19.00. Spowiedź dla młodzieży we wtorek o 11.30. i Msza św. o 12.00. W środę młodzież przychodzi na 16.30. Msza św. dla chorych połączona z udzieleniem sakramentu namaszczenia w środę o 9.00. Spowiedź rekolekcyjna będzie w poniedziałek i we wtorek pół godziny przed każdą Mszą św. Plan rekolekcji podany jest w gablocie i na stronie internetowej naszej parafii. Zachęcamy do udziału w rekolekcjach we wszystkie dni oraz spowiedzi św. Prosimy o modlitwę za nasze rekolekcje, ks. Rekolekcjonistę oraz wszystkich wszystkich kapłanów, którzy pomogą nam w spowiedzi.
2.Dzisiaj oraz za tydzień młodzież Publicznego Gimnazjum w Tarnogrodzie wystawi w Domu Kultury Misterium Męki Pańskiej pt.Wyrok. Rozpoczęcie o 18.30. Zachęcamy do obejrzenia misterium, które wprowadzi nas w czas rekolekcji i przygotuje do przeżywania tajemnic Wielkiego Tygodnia.
3. W środę przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. W tym dniu podczas Mszy św. o 9. 00. będzie możliwość złożenia przyrzeczenia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Zachęcamy do wzięcia w duchową adopcję jednego dziecka, którego imię Bogu wiadome, aby przez 9 miesięcy każdego dnia modlić się o uratowanie jego życia. Potrzebne formularze, które należy wypełnić znajdują się na stoliku przy wyjściu z kościoła. We wszelkich sprawach zgłaszamy się do ks. Piotra.
3. Gorzkie Żale dzisiaj i za tydzień po Mszy św. o 9.30 i 17.00.
4. W piątek po Mszy św. o 17.00. z kościoła wyruszy Droga Krzyżowa ulicami naszego miasta. Z tej racji nie będzie Drogi Krzyżowej w czwartek.
5. Przyszła niedziela jest już Niedzielą Męki Pańskiej, Niedzielą Palmową. Jej liturgia wprowadzi nas w ostatni etap czasu Wielkiego Postu. Msza święta z procesją palmową wyruszy tradycyjnie z kościoła św. Rocha o 9.00. Prosimy wszystkie grupy i ruchy religijne, dzieci, młodzież, orkiestrę strażacką i wiernych do udziału w procesji.
6. Za tydzień ofiary składane na tacę będą przeznaczone na wykonywane aktualnie prace renowacji schodów i chodników przy kościółku św. Rocha.
7. Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego składamy u s. Ottony.
8. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia nowy numer Niedzieli. Cena 5 zł.
9. W ramach pomocy najuboższym, jaką organizuje Caritas, przy wyjściu z kościoła i w zakrystii można nabyć baranka i świecę na stół wielkanocny.
10. Przedświąteczna spowiedź chorych w poniedziałek za tydzień od 9.00. Zapisy w zakrystii.
11.Spotkanie ministrantów młodszych w Wielki Wtorek, 31 III, po mszy św. wieczornej.
11. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:
Wojciech Jan Lis kaw. z Tarnogrodu oraz Małgorzata Banach panna z par. Ryki. Zapowiedź II.
Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących pomiędzy wyżej wymienionymi osobami zobowiązany jest do powiadomienia księdza w kancelarii.
12. Bóg zapłać za pomoc przy sprzątaniu kościoła i złożoną ofiarę 40zł na kwiaty do ołtarza. W tym tygodniu prosimy kolejne osoby. Są to: Stanisłąw Łuszczek , Ryszard Lembryk, Maria Kutys, Urszula Chmielecka, Ewa Marczak, Krystyna Chmielecka, Barbara Zawiślak.
13. W tym tygodniu pochowaliśmy śp. Czesłąwa Tokarza, śp.Helenę Pajura, śp.Edwarda Berdzika. Wszyscy z Tarnogrodu. Za zmarłych Ojcze nasz...