00420415

Twoje IP: 54.224.43.96
Server Time: 2017-10-23 09:36:38

XXIX Niedziela Zwykła 22.10.2017. Ogłoszenia Duszpasterskie

1. Przed nami kolejne dni października i modlitwy różańcowej. Nabożeństwa różańcowe przed wystawionym Najświętszym Sakramentem codziennie po Mszy św o 17.00. Różaniec dla dzieci o 16.30. W niedzielę różaniec o 16.30.
2. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych. Prosimy o porządkowanie cmentarzy i grobów. Na obu cmentarzach śmiecie segregujemy i wyrzucamy w miejscach wyznaczonych. Osobno szkło, osobno plastik i osobno uschnięte kwiaty i trawy. Zabrania się wyrzucania śmieci w dowolnym miejscu.
3. W miesiącu listopadzie modlimy się za zmarłych polecanych na kartkach wypominkowych. Kartki znajdują się na bocznych ołtarzach i stoliczkach. Prosimy aby je pobrać i na nich wyraźnie i czytelnie wypisać naszych zmarłych, których będziemy polecać Bogu przez cały listopad we wspólnej modlitwie. Zachęcamy również do korzystania już ze spowiedzi aby na Uroczystość Wszystkich Świętych jak najwięcej osób przyjęło Komunię św. i ofiarowało odpust na zmarłych.
4. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia nowy numer Niedzieli. Możemy w nim znaleźć artykuł: Siła argumentów, który okaże się bardzo pomocny przy różnych dyskusjach kiedy brakuje nam argumentów przy wyjaśnianiu spraw naszej wiary i życia kościoła. Zachęcamy do nabywania i czytania Niedzieli. Cena 5 zł.
5.Bóg zapłać za posprzątanie kościoła oraz złożoną ofiarę 50 zł na kwiaty. W tym tygodniu prosimy : Halinę Momora, Tadeusza Sieka,Teresę Korzybską, Małgorzatę Zając, Elżbietę Świtałę.
6. Na renowację kościoła zostały złożone ofiary : z Partyzantów 140zł; z 30 Czerwca 100zł; z Lubaczowskiej 100zł; z 1 Maja 100zł. Na kościółek św. Rocha z Męczenników Majdanka 200zł. Za złożone ofiary składamy Bóg zapłać.
7. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę na potrzeby misji. W przyszłą niedzielę ofiary na tacę będą przeznaczone na budujące się świątynie w naszej diecezji
8.W zakrystii i przy wyjściu z kościoła są jeszcze do nabycia kalendarze dożynkowe, maryjne i rolnicze
9.W ramach jubileuszu 25 lecia naszej diecezji organizowana jest pielgrzymka autokarowa z naszego dekanatu do patronki diecezji Matki Bożej Odwachowskiej w katedrze w Zamościu na wieczernik maryjny. W programie Msza św, różaniec i Apel Jasnogórski. Wyjazd w sobotę 4 listopada o 16.00. Powrót ok. 22.00. Koszt 12 zł. Zapisy w zakrystii.
10.W przyszłą niedzielę po Mszy św. o 11.00 spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania oraz ich rodziców.
11.W minionym tygodniu pochowaliśmy śp. Romanę Konopkę i Janinę Piech, obie z Tarnogrodu. Dołączmy modlitwę za zmarłych kapłanów z naszej diecezji: ks. Zenona Nowickiego (l.89) i ks. Henryka Misy (l.48). W intencji zmarłych Ojcze nasz, Wieczny Odpoczynek....