Twoje IP: 54.81.242.53
Server Time: 2016-07-26 19:47:37

XVII Niedziela Zwykła 24.07.2016

1.Dzisiaj po Mszy św. o 17.00 błogosławieństwo pojazdów. By nie blokować głównej drogi przez miasto i nie utrudniać ruchu kierowcom nie zainteresowanych naszą uroczystością poświęcenie w tym roku odbędzie się na targowicy. Wjeżdżać możemy na plac z obu stron.
2.Dzisiaj po Mszy św. zbiórka ofiar do puszek na zakup środków transportu dla misjonarzy. Za złożone ofiary i pomoc misjonarzom składamy Bóg zapłać.
3. W najbliższą środę do naszej Ojczyzny przybędzie Ojciec św. Franciszek by w Krakowie spotkać się z młodzieżą z całego świata podczas Światowych Dni Młodzieży. Zechciejmy na czas pobytu Ojca św. w naszym kraju udekorować nasze domy flagami papieskimi i maryjnymi.
4. W piątek wyjeżdża z naszej parafii młodzież na ŚDM do Krakowa. Nasza grupa będzie przyjęta przez Rodziny Parafii Stróża blisko Wadowic. Prosimy o gorąca modlitwę i towarzyszenie duchowe naszym młodym podczas ŚDM. Jednocześnie z całego serca dziękujemy za pomoc finansową i ofiary wspierające to dzieło . Młodzież z opiekunami również zapewniają o modlitwie w czasie trwania ŚDM.
5. Zbliżają się doroczne odpust ku czci Przemienienia Pańskiego i św. Rocha. Już dzisiaj zapraszamy wszystkich do udziału w odpustach. Kierujemy też prośbę o sprzątanie grobów na cmentarzach oraz segregowanie i wyrzucanie śmieci w miejscach na to wyznaczonych. Zabrania się wyrzucania śmieci w dowolnym miejscu. Troska o czystość i porządek na cmentarzu wyraża nasz szacunek do wszystkich zmarłych, którzy tam spoczywają. Od czwartku rozpoczynamy nowennę do Przemienienia Pańskiego.
6. Bóg zapłać za pomoc przy sprzątaniu kościoła oraz złożoną ofiare 30zł na kwiaty do ołtarza. W tym tygodniu prosimy kolejne osoby: Teresę Obszańską, Marie Słomę, Marię Chmielewską, Katarzynę Antolak, Renatę Chełstowską, Małgorzatę Dziurę.
7.Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia nowy numer Niedzieli a w nim wiele informacji o Światowych Dniach Młodzieży w Polsce. Warto przeczytać artykuł Wydarzenia jakich jeszcze nie było. Jest też ciekawy artykuł Bez żywej wiary Polaków nie może ostać się Polska. I wiele innych. Zachęcamy do nabywania i czytania Niedzieli. Cena Niedzieli 5,0 zł.
8. Na wykonywane prace renowacji ścian i malowidła w nawie bocznej kościoła zostały złożone następujące ofiary: ze Strażackiej 100zł; z Rynku100zł; z Korchowa 500zł; z 1 Maja 100zł; z Lublina 100zł;z Nadrzecznej200zł.Za złożone ofiary składamy Bóg zapłać.
9. Za tydzień odpust w Łukowej ku czci św. Anny. Suma o 12.00.
10. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:
Patryk Mirosław Syniawa kaw. z Chorzowa oraz Karolina Ciepla panna z Tarnogrodu. Zapowiedź II
Łukasz Paweł Stopa kaw. z Zamościa oraz Anna Aleksandra Mulawa panna z Tarnogrodu. Zapowiedź II
Grzegorz Malec kaw. z Cegielni Markowicze i Agata Sarzyńska panna z Płus.Zapowiedź II
Kasjan Marek Kucharski i Barbara Fedec oboje z Tarnogrodu. Zapowiedź I
Mateusz Kitaj kaw. z Dyl par. Hedwiżyn i Katarzyna Maria Kwik panna z Korchowa. Zapowiedź I
Konrad Solak kaw. z Płus oraz Alicja Syta panna z Woli Obszańskiej .Zapowiedź I
Michał Pleskacz kaw. z Tarnogrodu i Aleksandra Polak panna z Pszczyny. Zapowiedź I
Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących pomiędzy wyżej wymienionymi osobami zobowiązany jest powiadomić księdza w kancelarii.
11. We wtorek odbył się pogrzeb śp. Stanisława Chodary. Za zmarłego Ojcze nasz... Wieczny odpoczynek.
12.Wszystkim Gościom i wszystkim Uczestnikom niedzielnej Mszy św. życzymy udanej niedzieli i dobrego tygodnia.