Twoje IP: 54.87.15.219
Server Time: 2014-10-30 12:56:42

Ogłoszenia duszpasterskie XXX Niedziela Zwykła 26.10.2014

1. W piątek ostatni dzień października. Po wieczornej Mszy św. ostatnie nabożeństwo różańcowe. Zapraszamy.
2.W sobotę 1 Listopada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. o 8.00. i 11.00. Po Mszy św o 11.00 wyruszy procesja żałobna na stary cmentarz grzebalny. O 14.00. Msza św. na nowym cmentarzu grzebalnym za zmarłych parafian. Zmarłych na tę Mszę św. wspólną możemy zapisać u ministrantów na cmentarzu. Również możemy podać zmarłych na modlitwę wypominkową. W Uroczystość Wszystkich Świętych nie będzie Mszy u św. Rocha i wieczornej w kościele o 17.00.
3.W Korchowie i w Woli Różanieckiej 1 listopada Msze św o 9.30.
4. Za tydzień w niedzielę przypada Dzień Zaduszny. Msze św. jak w niedzielę. Po sumie wyruszy procesja żałobna na nowy cmentarz grzebalny.
5. 2 listopada Msza św. w Korchowie o 9.00 a w Woli Różanieckiej o 10.30.
6. Od 1 do 8 listopada możemy uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych z naszych rodzin. Warunki uzyskania odpustu: wyzbycie się przywiązania do grzechów, nawet lekkich przyjąć Komunie św., nawiedzić kościół, kaplicę lub cmentarz grzebalny. W czasie tych nawiedzin należy odmówić Ojcze nasz, Zdrowaś Mario i Wierzę w Boga oraz modlitwę w intencji Ojca św.
7. W miesiącu listopadzie modlimy się za zmarłych polecanych na kartkach wypominkowych. Kartki znajdują się na bocznych ołtarzach i stoliczkach.
8. Prosimy o porządkowanie cmentarzy i grobów. Na obu cmentarzach śmiecie segregujemy i wyrzucamy w miejscach wyznaczonych. Osobno szkło, osobno plastik i osobno uschnięte kwiaty i trawy. Zabrania się wyrzucania śmieci w dowolnym miejscu.
9. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca.
10. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca. Kwadrans przed sumą zmiana tajemnic Różańca św. Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i błogosławieństwo a potem procesja na nowy cmentarz.
11. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia nowy numer Niedzieli, w którym możemy przeczytać artykuł o kanadyjce Mary Wagner, więzionej za obronę nienarodzonego dziecka. Jest też szereg artykułów o rodzinie. Zachęcamy do nabywania i czytania Niedzieli. Cena 5 zł.
12.Bóg zapłać za pomoc przy sprzątaniu kościoła oraz złożoną ofiarę 50 zł na kwiaty. W tym tygodniu o sprzątanie świątyni prosimy kolejne osoby: Annę Gałkę, Eugenię Szuper, Alinę Skrzypę, Stanisławę Grucę, Annę Grucę, Janinę Korpal.
13. Na potrzeby parafii zostały złożone ofiary : z 1 Maja 2x50zł; z Błonia 100zł. Za złożone ofiary składamy Bóg zapłać.
14.W zakrystii i przy wyjściu z kościoła są jeszcze do nabycia kalendarze maryjne po 6 zł i kalendarze z wieńcami dożynkowymi po 4 zł.
15. Obowiązkowe spotkanie dla lektorów i starszych ministrantów od VI klasy szkoły podstawowej odbędzie się w środę o godzinie 18.00 po różańcu w kościele. Zachęcamy, także chłopców, którzy byli ministrantami aby włączyli się w Liturgiczną Służbę Ołtarza. Kierujemy też prośbę do rodziców: jeśli w domu jest nie używana obecnie komża, można ją ofiarować do kościoła dla Liturgicznej Służby Ołtarza,
16 Spotkania oazy w tym tygodniu nie ma z racji Uroczystości Wszystkich Świętych.
17. Zapowiedzi przedślubne: - Tomasz Bodziony kaw. z Płus i Sylwia Pawłasek panna z Polichny. Zapowiedź I. Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących pomiędzy wymienionymi osobami zobowiązany jest powiadomić księdza.