1936

Twoje IP: 54.234.129.215
Server Time: 2015-08-01 13:46:03

XVII Niedziela Zwykła - 26.07.2015. - Ogłoszenia Duszpasterskie

1.Dzisiaj po Mszy św. o 17.00 błogosławieństwo pojazdów. By nie blokować głównej drogi przez miasto i nie utrudniać ruchu kierowcom nie zainteresowanych naszą uroczystością poświęcenie w tym roku odbędzie się na targowicy. Wjeżdżać możemy na plac z obu stron.
2.Dzisiaj po Mszy św. zbiórka ofiar do puszek na zakup środków transportu dla misjonarzy. Za złożone ofiary i pomoc misjonarzom składamy Bóg zapłać.
3. Dzisiaj odpust w Łukowej ku czci św. Anny. Suma o 12.00.
4. W sobotę rozpoczyna się miesiąc sierpień, czas narodowych zwycięstw pod sztandarem Maryi, a także czas trzeźwości narodu polskiego. Zachęcamy do podjęcia abstynencji.
5. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź od 17.15. Wspólny różaniec w intencji małżeństw i rodzin przeżywających trudności i zagrożonych rozbiciem o 17.30. W Korchowie i w Woli Różanieckiej Msza św. o 19.00.
6. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca. Kwadrans przed sumą zmiana tajemnic różańcowych. Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu, wspólny Różaniec i adoracja do 17.00.
7. Nieustannie trwają prace renowacyjne w kaplicy Matki Bożej w naszym kościele. W tej chwili odnawiane są malowidła na suficie i bocznych ścianach. Bóg zapłąc za ofiary złozone na potrzeby renowacji kaplicy.
8. Za 10 dni 6 sierpnia przeżywać będziemy doroczny odpust ku czci Przemienienia Pańskiego. Już dzisiaj zapraszamy wszystkich do udziału w odpustowej uroczystości. Msza św. za zmarłych na nowym cmentarzu w przeddzień odpustu zostanie odprawiona o 17.00. Kierujemy prośbę o posprzątanie grobów na cmentarzu oraz segregowanie i wyrzucanie śmieci w miejscach na to wyznaczonych. Zabrania się wyrzucania śmieci w dowolnym miejscu. Troska o czystość i porządek na cmentarzu wyraża nasz szacunek do wszystkich zmarłych, którzy tam spoczywają. Od wtorku rozpoczynamy nowennę do Przemienienia Pańskiego.
9. Bóg zapłać za pomoc przy sprzątaniu kościoła. W tym tygodniu prosimy kolejne osoby: Antoniego Głowickiego, Elzbietę Karpik, Elzbietę Płóciennik, Jolantę Gałka,Urszulę Kurzydło, Małgorzatę Sidor
10.Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia nowy numer Niedzieli. Cena Niedzieli 5,0 zł.
11. Katolickie Radio Zamość, w ramach II Roztoczańskiego Festiwalu Dobrych Filmów, zaprasza wszystkich mieszkańców miasta i gminy Tarnogród na projekcję filmu pt. "Próba ogniowa". Całość odbędzie się 31 lipca (piątek) o godz. 20.00 na placu przy Tarnogrodzkim Ośrodku Kultury . Wstęp wolny. W razie złej pogody film wyświetlony zostanie w Domu Kultury. zaproszenie kieruje do nas ks. Krystian Bordzań, Dyrektor Katolickiego Radia Zamość i nasz rodak.
12. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:
Tomasz Rzeźnik kaw. z Woli Różanieckiej oraz Beata Ciepla panna z Tarnogrodu. Zapowiedź I.
Marcin Berdzik kaw. z Tarnogrodu i Paulina Kucyk panna z Parczewa. Zapowiedź I.
Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących pomiędzy wyżej wymienionymi osobami zobowiązany jest powiadomić księdza w kancelarii.
13. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Kamila Czuchry z Korchowa. Za zmarłego Ojcze nasz... Wieczny odpoczynek.
14.Wszystkim Gościom i wszystkim Uczestnikom niedzielnej Mszy św. życzymy udanej niedzieli i dobrego tygodnia.