Odwiedza nas 1 gość.

Twoje IP: 54.205.253.132
Server Time: 2014-10-02 00:19:10

Ogłoszenia duszpasterskie XXVI Niedziela Zwykła 28.09.2014

1.W naszej parafii rozpoczęła Renowacja Misji św. Prowadzą ją OO Redemptoryści. Renowacja będzie trwała do środy. Dzisiaj porządek Mszy św. tak jak w każdą niedzielę. Dzisiaj po Mszy św. wieczornej nauka stanowa dla rodziców i małżonków. Msze św. z nauka dla dorosłych każdego dnia o 9.00 i 18.00. Dla dzieci ze Szkoły Podstawowej i młodzieży z Gimnazjum w poniedziałek i we wtorek o 16.30. Jutro po Mszy św. wieczornej nauka stanowa dla młodzieży szkół średnich, młodzieży pracującej i studentów. Procesja na cmentarz i modlitwa za zmarłych we wtorek po Mszy św. o 18.00. Spowiedź we wtorek pół godziny przed każdą Mszą św. Program misji podany jest w gablocie przy kościele i stronie internetowej naszej parafii. Zachęcamy wszystkich parafian do wysłuchania nauk misyjnych, skorzystania z sakramentu spowiedzi św. i udziału w Renowacji Misji św. we wszystkie dni.
2. Jutro Święto śś. Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała.
3. W środę rozpoczyna się miesiąc październik poświęcony Matce Bożej Różańcowej. Różaniec przed wystawionym Najświętszym Sakramentem będzie odmawiany codziennie po Mszy a w najbliższą środę z racji misji o 17.30. Zachęcamy dzieci, młodzież i dorosłych do udziału we Mszy św. i w modlitwie różańcowej.
4. W czwartek w Domu Kultury o 15.00. kolejne spotkanie z wykładem nt. cukrzycy.
5.W tym tygodniu przypada pierwszy piątek, sobota i niedziela miesiąca. Spowiedź w I piątek i sobotę od godz. 17.30. Z tej racji, że będziemy po spowiedzi misyjnej i w stanie łaski uświęcającej dlatego w pierwszy piątek przystępujemy tylko do Komunii św. Tym bardziej zachęcamy do przystąpienia do spowiedzi we wtorek. W Korchowie i w Woli Różanieckiej w pierwszy piątek i sobotę Msze św. o 19.00.
6. W przyszłą niedzielę po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i procesja różańcowa wokół kościoła a następnie adoracja do godz. 17.00. Na procesję i wspólną modlitwę zapraszamy wszystkie Koła Żywego Różańca oraz wszystkie grupy modlitewne z naszej parafii. Zmiana tajemnic różańca św. za tydzień 15 minut przed Mszą o 11.00.
7. Za tydzień w niedzielę rozpocznie się Tydzień Miłosierdzia. Zbiórka ofiar do puszek na Caritas.
8. Za tydzień podczas Mszy o 9.30. poświęcenie różańców dla dzieci z klas III.
9. Za tydzień o 11.00 rozpocznie się w naszej parafii Rejonowy Dzień Ruchu Światło- Życie, czyli oazy. Po procesji i błogosławieństwie dalsza część spotkania, wspólna agapa, odbędzie się w budynku Gimnazjum. Organizator spotkania ks. Grzegorz kieruje prośbę do rodziców o przyniesienie ciasta i napoju i wszystkich serdecznie zaprasza na to ważne wydarzenie. 10. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia nowy numer Niedzieli, w którym możemy przeczytać rozmowę z egzorcystą o skutkach fascynacji wróżbami i demonami oraz artykuł Jak zapobiegać podstępnemu działaniu szatana. Artykuł o walecznej młodej Kanadyjce, która w obronie życia nienarodzonych nie wahała się spędzić dwóch lat w więzieniu. Jest szereg innych bardzo ciekawych, wartych przeczytania artykułów. Zachęcamy do nabywania i czytania Niedzieli. Cena 5 zł. 11. Bóg zapłać za pomoc przy sprzątaniu kościoła i złożone ofiary na kwiaty do ołtarza.W tym tygodniu do sprzątania kościoła prosimy Dorotę Karakułę, Jana Konackiego, Martę Rogalę, Annę Pokrywkę, Marię Wlaź, Aleksandrę Mazurek, Weronikę Budzyńską
12.  Za złożone ofiary na potrzeby kościoła składamy Bóg zapłać.
13. Przy wyjściu z kościoła i w zakrystii można nabyć Kalendarze: Rolniczy za 24 zł i z wieńcami dożynkowymi za 4 zł. Jest również do nabycia Kalendarz Maryjny za 6 zł.
14.Spotkania grup: KSM- w piątki po Mszy świętej wieczornej. W środę po Mszy św. wieczornej spotkanie dla wszystkich, którzy pragną modlić się Słowem Bożym.
15. Dzisiaj po Mszy św. zbiórka ofiar do puszek na Katolickie Radio Zamość. Za pomoc naszej katolickiej rozgłośni składamy Bóg zapłać.
16.Zapowiedzi : - Paweł Gruca kaw. z Tarnogrodu i Joanna Kloc panna z Leżajska. Zapowiedź II. Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących pomiędzy wymienionymi osobami.
17. W minionym tygodniu zmarli: śp. Henryk Gleń z Woli Różanieckiej, śp. Irena ratyna z Tarnogrodu. Dzisiaj 0 13.00. pogrzeb śp. Wiesławy Dołęckiej z Tarnogrodu. We wtorek o 13.00. pogrzeb śp. Karoliny Oleszczak z Korchowa. Zmarła również śp. Gabriela Bednarska z Tarnogrodu. Różaniec w jej intencji dzisiaj o 18.00 w kaplicy przy szpitalu. Za zmarłych Ojcze nasz, Wieczny odpoczynek......