Twoje IP: 54.144.206.214
Server Time: 2015-04-27 08:55:54

IV Niedziela Wielkanocna 26.04.2015. - Ogłoszenia parafialne

1. Dzisiejsza Niedziela Dobrego Pasterza rozpoczyna Tydzień Modlitw o powołania. Przy wyjściu z kościoła można pobrać deklarację Dzieła Duchowej Pomocy Powołanym.

2. Wolontariusze Światowych Dni Młodzieży rozdają dzisiaj przed kościołem foldery dotyczące wydarzeń związanych ze Światowymi Dniami Młodzieży oraz zbierają do puszek ofiary na fundusz „Bilet dla Brata".
3. W czwartek dzień imienin Pasterza naszej Diecezji ks. Biskupa Mariana Rojka. W modlitwach pamiętajmy o solenizancie.
4. W piątek rozpoczyna się miesiąc maj. Majówki codziennie po Mszy św. wieczornej.
5. Ponieważ w tym roku 3 maja wypada w V Niedzielę Wielkanocną liturgicznie Uroczystość NMP Królowej Polski jest przeniesiona na sobotę 2 maja. Nie jest to uroczystość obowiązująca co do udziału we Mszy św. ale zachęcamy do wspólnej modlitwy. Msze św. będą sprawowane o 8.00, 11.00 i 17.00.
6.Natomiast uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny, w narodowe święto uchwalenia Konstytucji 3 Maja zostanie odprawiona za tydzień w niedzielę o godz. 11.00.
7.Za tydzień 3 maja w Korchowie będziemy przeżywać doroczny odpust ku czci Matki Bożej Królowej Polski. Suma odpustowa o 12.00.
8. Biskupi podjęli decyzję o udzieleniu dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek – 1 maja 2015 r.
9. 2 maja przypada też święto flagi. Pamiętajmy o wywieszeniu flagi narodowej
10.W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
11. W pierwszy piątek Msza św. o 18.00. Spowiedź od 17.30. W Korchowie i Woli Różanieckiej w pierwszy piątek Msza św. o 19.00.
12. W pierwszą sobotę Msza św. o 17.00. Wspólny różaniec o 16.30 ofiarowany w intencji małżeństw i rodzin przeżywających trudności i zagrożonych rozbiciem. W Korchowie i w Woli Różanieckiej Msza św. w pierwsza sobotę o 18.00.
13. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca. Kwadrans przed sumą zmiana tajemnic różańcowych a po sumie adoracja,która będzie trwała do 17.00.
14. Próba dla dzieci przygotowujących się do I komunii Św. w poniedziałek,wtorek i środę o godz. 15.30.
15. Zbiórka ministrantów młodszych w sobotę o godz. 13.00 w kościele.
16. Spotkania oazy w tym tygodniu nie ma.
17. Spotkanie obowiązkowe dla wszystkich lektorów szczególnie dla pragnących przygotować się do posługi lektoratu od I klasy gimnazjum jest w sobotę w salce o 18.00. W czwartek spotkania nie ma.
18. Spotkanie dla wszystkich kandydatów do bierzmowania jest w czwartek i piątek o 18.00 w kościele. Obecność na Eucharystii i spotkaniu jest obowiązkowa.
19. Bóg zapłać za pomoc przy sprzątaniu świątyni oraz złożoną ofiarę 60zł na kwiaty do ołtarza W tym tygodniu do sprzątania kościoła prosimy kolejne osoby. Są to: Grażyna Baszkiewicz, Anna Blicharz, Elżbieta Mazurek,Janina Koziara, 20. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia nowy numer Niedzieli w cenie 5zł.
21. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:
- Marek Tomasz Rak kaw. z Biłgoraja oraz Jolanta Chyl panna z Płus. Zapowiedź II.
- Mateusz Mrozek kaw z Jurowiec i Monika Główczyńska panna z Tarnogrodu. Zapowiedź II
-Patryk Gajewski kaw. z Korchowa i Karolina Małysza panna z Woli Obszańskiej.Zapowiedź II
- Jacek Jaglarz kaw. z Tarnogrodu i Agnieszka Piątek panna z Płus. Zapowiedź II.
Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących pomiędzy wyżej wymienionymi osobami zobowiązany jest powiadomić księdza w kancelarii.