Twoje IP: 54.81.111.60
Server Time: 2016-05-29 13:18:51

Uroczystość NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY 22.05. 2016 - Ogłoszenia duszpasterskie

1. Dzisiaj w kościele przeżywamy uroczystość Trójcy Przenajświętszej a w naszej parafii uroczystość Rocznicy Pierwszej Komunii Św.
2. Bóg zapłać za ofiary złożone na budownictwo sakralne naszej diecezji.
3. Dziś kończy się czas Komunii św.Wielkanocnej.
4. Dzisiaj odpust w Pisklakach
5. W najbliższy czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Z Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie wyjdziemy w uroczystej eucharystycznej procesji na ulice naszego miasta. Procesja wyruszy z kościoła po Mszy św. o godz. 9.30. Zachęcamy do udziału w procesji. Prosimy orkiestrę, chór,strażaków, dzieci, młodzież i starszych. Prosimy dziewczynki do sypania kwiatków. Trasa i ołtarze będą w tych samych miejscach jak dotychczas. Prosimy o udekorowanie ołtarzy. Udekorujmy także nasze domy. Msze święte w Boże Ciało będą odprawione o 8.00. 9.30. i o 17.00. W Korchowie i w Woli Różanieckiej o 18.30. 6. W Oktawie Bożego Ciała codziennie po Mszy św. wieczornej procesja eucharystyczna wokół kościoła.
7. W czwartek obchodzimy Dzień Matki. Niech nie zabraknie modlitwy i wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg przywołał już do siebie. Wszystkim mamom z okazji ich święta już dzisiaj składamy najlepsze życzenia.
8.Spotkanie dla rodziców kandydatów do bierzmowania po Mszy świętej wieczornej we wtorek 18.30. Po nim próba dla kandydatów do sakramentu. Spowiedź kandydatów do bierzmowania i ich rodzin w piątek o 17.00.
9. Poświęcenie pól w Korchowie I jutro o 19.00, W Korchowie II we wtorek o 19.00.
10. Rodzicom dzieci komunii rocznicowej Bóg zapłać za sprzątanie kościoła, koszenie trawy oraz złożoną ofiarę 200 zł na kwiaty do ołtarza.W tym tygodniu do sprzątania kościoła i koszenia trawy prosimy rodziców młodzieży idącej do bierzmowania.
11. Na potrzeby kościoła zostały złożone następujące ofiary: Z Przed. Płuskiego 2x100zł.; mieszkańcy Płus przy poświęceniu pól 280zł. Za złożone ofiary składamy Bóg zapłać.
12. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia nowy numer Niedzieli, w którym możemy przeczytać wspaniałe artykuły o świadkach wiary: o bł.ks. Michale Sopoćko oraz ks. Prymasie Stefanie Wyszyńskim. Jest wiele innych ciekawych artykułów z życia kościoła. Zachęcamy do czytania i nabywania Niedzieli. Cena 5 zł.
13. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Marek Jan Blicharz kaw. z Płus oraz Małgorzata Piątek panna z Płus . Zapowiedź II. Łukasz Wołoszyn kaw. z Korchowa oraz Agnieszka Sarzyńska panna z Tarnogrodu. Zapowiedź I. Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących pomiędzy wyżej wymienionymi osobami zobowiązany jest powiadomić księdza w kancelarii.

14.Komitet Inicjatywy Ustawodawczej „Stop Aborcji” zbiera podpisy osób na rzecz zmiany ustawy o planowaniu rodziny i ochronie płodu ludzkiego. Podpisy można składać w księgarni katolickiej z numerem ewidencyjnym PESEL.

15.Organizowany jest wyjazd autokarowy do Rzeszowa na koncert Chwały "Jednego Serca, Jednego Ducha". Wyjazd 26 czerwca o godz 14.30. Zgłoszenia kierować do Sióstr.

16. Do wszystkich uczestników uroczystości ślubnych kierujemy prośbę o niesypanie ryżu oraz wystrzeliwania sztucznych kwiatów na nowożeńców przed kościołem. Te rzeczy są bardzo trudne później do posprzątania. Prosimy o zrozumienie.

17.W minionym tygodniu pochowaliśmy śp. Stanisława Surmacza z Tarnogrodu; śp Janinę Kędzierską z Woli Różanieckiej. Dzisiaj o 13.00 odbędzie się pogrzeb śp Antoniego Gruszki z Tarnogrodu. Za zmarłych Ojcze nasz, Wieczny odpoczynek..