Twoje IP: 54.81.166.199
Server Time: 2014-11-26 07:27:16

XXXIV Niedziela Zwykła – 23.11.2014. - Chrystusa Króla – Ogłoszenia duszpasterskie

1. Dzisiejsza niedziela jest uroczystością Chrystusa Króla, która kończy Rok Kościelny.
2. Dzisiaj po sumie Wystawienie Najświętszego Sakramentu i akt oddania Chrystusowi Królowi.
3. Dzisiaj po Mszach świętych poprzez ofiary złożone do puszek włączamy się w dzieło modlitwy i niesienia pomocy humanitarnej mieszkańcom Syrii. Za pomoc i złożone ofiary składamy Bóg zapłać.
4. Przyszła niedziela jest pierwszą Adwentu i początkiem Roku Kościelnego. W adwencie odprawiamy Mszę św. do Matki Bożej zwaną Roratami. Tradycyjnie z racji Adwentu i zachęty do oczekiwania na przyjście Pana, w niedziele pierwsza Msza św. będzie sprawowana o godz. 7.00. a potem o 9.30; 11.00; 17.00. W kościółku św. Rocha o 15.00.
5. Rekolekcje adwentowe rozpoczniemy 14 grudnia, w III Niedzielę Adwentu.
6. Dzisiaj na Mszy św o 11.00. zostały poświęcone opłatki wigilijne. Tak jak to było do tej pory opłatki do każdej rodziny przyniosą radni. Przyjmijmy ich z szacunkiem a opłatek połóżmy na godnym miejscu. Opłatki będą roznoszone już od jutra. Przy okazji opłatków składane są ofiary na prace przy parafii. W ustaleniu z Radą Parafialną w przyszłym roku planujemy wykonać prace renowacyjne ołtarza, polichromii i ścian w kaplicy Matki Bożej w naszym kościele. Wstępny kosztorys wynosi 290 tys. zł. Warto zajrzeć do kaplicy i z bliska przyjrzeć się jaki jest jej stan. A niewątpliwie jest to miejsce naszej szczególnej czci i kultu Matki Bożej oraz modlitwy zanoszonej przez Jej wstawiennictwo. Radnych prosimy o pomoc przy roznoszeniu opłatków a zebrane ofiary z opłatków prosimy wpłacać na konto parafialne w Banku Spółdzielczym.
7. Po Mszy św. w zakrystii będą rozprowadzane świece na stół wigilijny w ramach akcji Caritas Polska Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.  Cena świecy 5 zł. Za każdą zakupioną świeczkę i każdą złożoną ofiarę na pomoc najuboższym składamy gorące Bóg zapłać.
8. W zakrystii można nabyć Kalendarz Katolickiego Radia Zamość na przyszły rok.
9.Bóg zapłać za pomoc przy sprzątaniu kościoła. W tym tygodniu o sprzątanie świątyni prosimy kolejne osoby. Są to: Genowefa Rorata, Katarzyna Gruca, Maria Dzido, Agnieszka Koziara, Barbara Sarzyńska, Danuta Sarzyńska.
10.Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia nowy numer Niedzieli.Bieżący numer przybliża jakże pożyteczną działalność osób świeckich skupionych w Akcji Katolickiej i KSM-ie. Jest poradnik duszpasterski dla małżonków oraz darmowa Niedziela dla Młodych. Jest też relacja z poświęcenia owianej interesującą legendą kapliczki w Stoczku Lipińskim gdzie proboszczem jest ks. Stanisław Małysz.Zachęcamy do nabywania i czytania Niedzieli. Cena 5 zł.
11. Za dwa tygodnie 7 grudnia przybędą do naszej parafii relikwie bł.ks. Jerzego Popiełuszki oraz obraz Matki Boskiej Solidarności i Krzyż Nowohucki. Uroczyste wprowadzenie relikwii podczas Mszy św. o 17.00.
12. Na potrzeby parafii złożono ofiary: 2x100zł i 2x50zł. Bóg zapłać.
13.Za tydzień spotkanie z bierzmowanymi i ich rodzicami po Mszy świętej o 11.00.
14. Spotkanie dla lektorów od VI klasy Szkoły podstawowej w czwartek o 17.30 w kościele później na sali gimnastycznej. Spotkanie obowiązkowe.
15. Spotkanie oazy w sobotę o 18.00 w budynku szkoły.
16.Za tydzień po sumie próba chóru.
17. We wtorek po Mszy św.wieczornej spotkanie dla rodziców dzieci klas III idących do pierwszej Komunii św.