00052018

Twoje IP: 54.227.62.141
Server Time: 2014-04-23 19:29:59

Zmartwychwstanie Pańskie 20.04.2014

1. Przeżywamy dzisiaj Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Radosne „Alleluja", jest dzisiaj na naszych ustach i w naszych sercach. Niech radość wielkanocnego poranka dotrze do każdego ludzkiego serca. Niech będzie zadatkiem i zapowiedzią wiecznego świętowania z Jezusem Zmartwychwstałym.
2. Bóg zapłać wszystkim, którzy z taką wiarą uczestniczyli w Świętym Triduum Paschalnym i dzisiejszej Mszy świętej. Bóg zapłać wszystkim za adorację Pana Jezusa przy ciemnicy i Grobie Pańskim. Na ręce s. Ottony składam podziękowanie młodzieży za wykonanie ciemnicy i Grobu Pańskiego oraz udekorowanie kwiatami świątyni.Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom za ofiary i kwiaty do Grobu Pańskiego. Bóg zapłać policji tarnogrodzkiej za utrzymanie porządku drogowego w czasie piątkowej Drogi Krzyżowej. Słowa wdzięczności kieruję wobec Orkiestry Strażackiej za udział w uroczystościach Niedzieli Palmowej i Zmartwychwstania Pańskiego.Bóg zapłać naszym strażakom ze wszystkich miejscowości naszej parafii za trzymanie warty przy Grobie Pańskim. Bóg zapłać naszym księżom, siostrom Jadwidze i Dianie, Panu Pawłowi Decowi za przygotowanie ogniska, Panu Tadeuszowi Gałce za przygotowanie wody na Wielką Sobotę. Bóg zapłać osobom niosącym baldachim, sztandary i chorągwie. Bóg zapłać dziecięcej scholi parafialnej za piękne śpiewy w czasie triduum i adoracji.To podziękowanie kieruję na ręce p. Grzegorza Sztainmilera. Bóg zapłać scholi studenckiej za właczenie się w oprawę muzyczną w Wielką Sobotę.. Bóg zapłać harcerzom z ZHR-u z Publicznego Gimnazjum za czuwanie przy Grobie Pańskim. Bóg zapłac p. Organiście i chórowi parafialnemu. Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do tego byśmy mogli z namaszczeniem przeżywać radość ze zmartwychwstania Pana Jezusa składam jeszcze raz gorące Bóg zapłać.
3.Na parafię przyszły życzenia świąteczne. Wszystkim urzędom i instytucjom za pamięć i życzenia składamy podziękowanie i wszystkim życzymy obfitości Bożych łask i Bożego błogosławieństwa.
4.Msze święte dzisiaj o 9.30., 11.00. i 15.00 u Rocha. Nie ma Mszy o 17.00.
5.Jutro drugi świąt – Wielkanocny Poniedziałek. Porządek Mszy Świętych o 8.00 ,9.30, 11.00, 15.00 i 17.00. Tradycyjnie tego dnia w naszych kościołach modlimy się i składamy ofiary na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
6. W przyszłą niedzielę obchodzimy Niedzielę Miłosierdzia Bożego. W tym dniu swoje święto obchodzi Caritas służąca biednym i potrzebującym. Za tydzień ofiarami do puszek wspieramy Caritas.
7. W przyszła niedzielę całym kościołem będziemy przeżywać uroczystość kanonizacji bł. Jana Pawła II. Zachęcamy aby na ten dzień ozdobić nasze domy portretem bł.papieża i flagami papieskimi. Flagi dostępne są w sklepiku religijnym przy kościele. Do parafii zostało przywiezione przez s.Jadwigę i młodzież kanonizacyjne światełko miłosierdzia, zapalone w Łagiewnikach. Możemy je pobrać w bocznej kaplicy i zanieść do naszych domów. Trwajmy na modlitwie w oczekiwaniu na to doniosłe dla nas i całego kościoła wydarzenie.
8.Bóg zapłać za pomoc przy sprzątaniu kościoła.W tym tygodniu prosimy kolejne osoby: Stanisławę Wardach, Janinę Pacyk, Małgorzatę Stratyj, Małgorzatę Wolanin, Antoninę Wolanin.
9. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia nowy numer Niedzieli z dodatkiem o błogosławionym Janie Pawle II. Z tej racji cena Niedzieli wynosi 6 zł.
10.W przyszłą niedzielę po Mszy św o 17.00. odbędzie się spotkanie ewangelizacyjne członków i sympatyków Radia Maryja.
11. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:
Kamil Zynicha kaw. z Korchowa oraz Iwona Goraj panna z Cewkowa. Zapowiedź II.
Paweł Dołomisiewicz kaw. z Tarnogrodu i Anna Pytka panna z Osówki par. Krasienin. Zapowiedź II
Andrzej Szostak kaw. z Łukowej oraz Joanna Świtała panna z Woli Różanieckiej. Zapowiedź II.
Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących pomiędzy wyżej wymienionymi osobami zobowiązany jest powiadomić księdza w kancelarii.
12. Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego to największe i najpiękniejsze święto. Z tej okazji składamy najlepsze i najserdeczniejsze życzenia: niech te dni zwycięstwa życia nad śmiercią będą pełne radości, miłości i pokoju, byśmy mimo różnych trosk i kłopotów, mogli zawsze śpiewać radosne „ALLELUJA – Jezus żyje". Niech radosna wieść o zmartwychwstaniu opromienia życie każdego z Was, pogłębia wiarę, napełnia nadzieją i rozpala miłość, która uzdalnia do pięknego życia w Bogu. Zmartwychwstały Chrystus niech udziela wszelkich swoich łask. Drogim Parafianom i Miłym Gościom życzymy radosnego świętowania oraz Błogosławionych Świąt Wielkiej Nocy. Szczęść Wam Boże.