Odwiedza nas 1 gość.

Server Time: 2014-07-29 02:32:32

XV i XVI Niedziele Zwykłe 13.07.2014. i 20.07.2014  Ogłoszenia Duszpasterskie

XV Niedziela 13.07.2014
1. Trwają wakacje. Dla jednych jest to czas odpoczynku, wyjazdów i urlopów. Dla rolników jest to okres intensywnej pracy przy zbiorze plonów. Módlmy się o dobrą pogodę.
2. Dzisiaj odpust w Woli Różanieckiej. Suma o 12.00.
3. W środę 16 lipca – wspomnienie NMP z Góry Karmel. W sanktuarium maryjnym w Tomaszowie 8 Diecezjalna Pielgrzymka Rodzin.
4. W środę odpust w Potoku Górnym. Suma o 12.00.
5. Uroczyste nałożenie szkaplerza odbędzie się w środę na Mszy św. o 18.00. Chętnych do przyjęcia szkaplerza prosimy o zapisywanie się w księgarni katolickiej
6. Trwają zapisy na pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę. Zapisy przyjmujemy w parafii do 20 lipca. Potem można będzie się zapisać w sekretariacie pielgrzymki. Wpisowe wynosi 100zł. Zachęcamy do udziału w pielgrzymce.
7. Bóg zapłać za pomoc przy sprzątaniu kościoła. W tym tygodniu do sprzątania kościoła prosimy mieszkańców Płus: Lucynę Klimek, Romanę Bartosz, Helenę Chyl, Agnieszkę Borkowską, Stanisławę Stratyj, Jana Buszkiewicza, Jadwigę Dydyńską.
8. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia nowy numer Niedzieli, w którym możemy przeczytać m.in. artykuł o Matce Bożej z Guadalupe pt. Oczy Maryi żyją. Jest rozmowa pt. Szatan istnieje naprawdę o książce ojca Amortha najsłynniejszego egzorcysty świata, artykuł o wystawie: Ocalone z transportu Dzieci Zamojszczyzny oraz artykuł Nie lękajcie się bronić życia.I wiele innych artykułów. Zachęcamy do nabywania i czytania Niedzieli. Cena 5,0 zł.
9. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:
Kamil Pleskacz kaw. z Tarnogrodu i Katarzyna Ciosmak panna z Soli. Zapowiedź I.
Arkadiusz Petryszyn kaw z Wrocławia i Magda Świtała panna z Tarnogrodu.Zapowiedź I
Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących pomiędzy wyżej wymienionymi osobami zobowiązany jest powiadomić księdza w kancelarii.
10. Jutro o 11.00 pogrzeb śp. Kazimierza Kruka z Tarnogrodu. Za zmarłego Ojcze nasz....
11. Trwają wakacje. Niech podczas wakacyjnego odpoczynku nie zabraknie spotkań z Bogiem w codziennej modlitwie i niedzielnej Mszy świętej. Wszystkim wypoczywającym życzymy dobrego odpoczynku.

XVI Niedziela Zwykła 20.07.2014
1. W sobotę wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców NMP. Jest to dzień szczególnej wdzięczności rodzicom i dziadkom
2.W związku z przypadającym w tym tygodniu wspomnieniem św. Krzysztofa patrona kierowców i podróżujących tradycyjnie za tydzień po Mszy św. wieczornej błogosławieństwo pojazdów.
3. Za tydzień usłyszymy specjalne słowo przewodniczącego episkopatu do spraw Misji a po Mszach świętych odbędzie się zbiórka ofiar do puszek przeznaczona na zakup środków transportu dla misjonarzy.
4. Za tydzień odpust w Łukowej. Suma o 12.00.
5.Dziękujemy osobom, które w tym tygodniu sprzątały naszą świątynię. W tym tygodniu prosimy: Irenę Dytmajer, Katarzynę Budzyńską, Teresę Waludę, Monikę Hajduk, Milenę Popowicz, Janinę Kudach, Krystynę Brodziak.
6. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia nowy numer Niedzieli. Zachęcamy do nabywania i czytania Niedzieli. Cena Niedzieli 5,0 zł.