Twoje IP: 54.211.27.61
Server Time: 2014-04-17 15:26:06

Niedziela Palmowa 13.04.2014. - Ogłoszenia Duszpasterskie

1.W dzisiejszą niedzielę wspominamy uroczysty wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy. Na każdej Mszy świętej są poświęcane przyniesione palmy. Niedziela Palmowa wprowadza nas w tajemnicę Wielkiego Tygodnia. Zachęcamy do udziału w obchodach Wielkiego Tygodnia i Triduum Paschalnego.
2. W Wielki Czwartek Msza Święta Wieczerzy Pańskiej na pamiątkę ustanowienia sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa z obrzędem obmycia nóg rozpocznie się o godz. 18.00. Adoracja będzie trwała do 22.00.
3. W Wielki Piątek zachowujemy post ścisły a więc całkowite wstrzymanie się od potraw mięsnych i tylko trzy posiłki w ciągu całego dnia, w tym jeden do syta. W Wielki Piątek niech towarzyszy nam modlitwa, skupienie i zaduma nad Tajemnicą Męki i Śmierci Chrystusa. Tego dnia na znak smutku i żałoby nie sprawuje się Eucharystii. W Wielki Piątek o 15.00. Koronka do Bożego Miłosierdzia, później Droga Krzyżowa. Liturgię wielkopiątkową z adoracją krzyża rozpoczniemy po Drodze Krzyżowej. Na zakończenie liturgii Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do Grobu Pańskiego. W Wielki Piątek adoracja będzie trwała do 24.00. Ofiary składane przy adoracji krzyża w Wielki Piątek przeznaczone są na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie.
4. Wielka Sobota jest dniem adoracji Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim. Pamiętajmy o tym, kiedy przyjdziemy święcić pokarmy. Jest to czas upamiętniający zstąpienie Chrystusa do otchłani, nadal obowiązuje więc cisza i zaduma nad śmiercią Chrystusa.
5. W sobotni wieczór rozpoczynamy Wigilię Zmartwychwstania Pańskiego. Uroczysta i najbogatsza w ciągu roku liturgia oznajmi zmartwychwstanie Chrystusa. Zachęcamy do licznego udziału wszystkich Parafian. Wigilię Zmartwychwstania Pańskiego rozpoczniemy o godz.18.00. Na sobotnią liturgię przynosimy świeczki i wodę do poświęcenia.
6. Zachęcamy poszczególne miejscowości naszej parafii, wszystkie grupy modlitewne, dzieci i młodzież, kandydatów do bierzmowania,dorosłych do adoracji Pana Jezusa we wszystkie dni Triduum Paschalnego.
7. Prosimy strażaków o trzymanie warty przy Grobie Pana Jezusa oraz o czynny udział w procesji rezurekcyjnej. Apelujemy aby ten święty czas trzymania warty przy grobie nie został zakłócony przez spożywanie alkoholu nawet w najmniejszej postaci.
8.Pokarmy na stół wielkanocny w Wielką Sobotę będziemy święcić od 8.00. do 12.00. co godzinę. Poświęcenie pokarmów w Płusach, Korchowie I, Korchowie II od godz.9.00., w Woli Różanieckiej o 11.00, u św. Rocha o 11.30.
9. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Msze święte będą sprawowane o 6.00, 9.30, 11.00. i 15.00 w kościele św. Rocha. Nie będzie Mszy o 17.00. W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. tak jak w każdą niedzielę. Taca z poniedziałku na KUL.
10. Kancelaria w tym tygodniu czynna jest od poniedziałku do środy od 7.30 do 8.00 i od 16.30. do 17.30. W tych dniach spisujemy świąteczne akty chrztów.
11. Bóg zapłać Paniom za pomoc przy sprzątaniu kościoła. W tym tygodniu prosimy P. Wandę Seroka, Teresę Grabias, Bożenę Larwę, Bogusławę Mazurek, Reginę Majernowską, Barbarę Pawłowską, Barbarę Pawlak, Jolantę Smolak
12. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia nowy numer Niedzieli. Cena 4,50 zł.
13.Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego składamy u s. Ottony.
14. Zgodnie z decyzją ks. biskupa dzisiaj po Mszach św. zbiórka ofiar do puszek na Katolickie Radio Zamość.
15. W miniony czwartek na swoje miejsce powróciła odrestaurowana ambona.
16.Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:
Kamil Zynicha kaw. z Korchowa oraz Iwona Goraj panna z Cewkowa. Zapowiedź I.
Paweł Dołomisiewicz kaw. z Tarnogrodu i Anna Pytka panna z Osówki par. Krasienin. Zapowiedź I
Andrzej Szostak kaw. z Łukowej oraz Joanna Świtała panna z Woli Różanieckiej. Zapowiedź I.
Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących pomiędzy wyżej wymienionymi osobami zobowiązany jest powiadomić księdza w kancelarii.
17. W Wielką Środę 16 kwietnia na Placu Targowym w Biłgoraju przy ul. Dąbrowskiego o godz. 19:30 można będzie zobaczyć Misterium Męki Pańskiej.
18. Zbiórka starszych ministrantów w Wielki Czwartek o godz. 17.00
19. Wczoraj pochowaliśmy śp. Barbarę Mulawę z Tarnogrodu. Za zmarłą Ojcze nasz..