Twoje IP: 18.206.12.79
Server Time: 2020-01-21 07:43:12

II Niedziela Zwykła 19.01.2020. - Ogłoszenia Duszpasterskie

1.Trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Z tej racji dzisiaj ksiądz z naszej parafii wygłosi kazanie w cerkwi a na Mszy św. o 17.00. kazanie wygłosi ks. proboszcz z parafii prawosławnej
2. We wtorek przypada Dzień Babci, a w środę Dzień Dziadka. Pamiętajmy i módlmy się za nasze kochane babcie i kochanych dziadków, tych żyjących i tych, którzy już odeszli do Pana. Wszystkim babciom i dziadkom składamy jak najlepsze życzenia.
3. Wczoraj zakończyliśmy tegoroczną wizytę duszpasterską. Bóg zapłać wszystkim rodzinom, które otworzyły drzwi swoich domów i mieszkań i przyjęły Boże błogosławieństwo. Bóg zapłać za wspólną modlitwę i duszpasterską rozmowę. Wyrażamy szacunek i wdzięczność tym wszystkim którzy są z nami, którzy świadomie tworzą naszą parafię, i starają się żyć jej życiem i troskami. Nieustannie zachęcamy do troski o rozwój i kształtowanie osobistej wiary, do poszanowania drugiego człowieka, umacniania więzi małżeńskich i rodzinnych przez wspólną modlitwę rodzinną i rodzinny udział we Mszy św.w każdą niedzielę i święto. Jeszcze raz za wszystkie kolędowe spotkania oraz życzliwość składamy Bóg zapłać.
4.Podczas wizyty duszpasterskiej na dalsze prace renowacji głównej nawy kościoła 931 rodzin z naszej parafii złożyło ofiary na sumę 105 240zł. W ubiegłym roku ofiary na renowację kościoła złożyło 814 rodzin a zebrana suma wyniosła 87 550zł. W ubiegłym roku z opłatków zebraliśmy 32 591zł. W tym roku 34 496zł. W sumie z kolędy i z opłatków zebraliśmy w ubiegłym roku 120 141 zł. a w tym 139 736zł. Jednocześnie informujemy, że koszt planowanej w tym roku dalszej renowacji głównej nawy obliczony jest na sumę 300 tys. zł. Koszt renowacji ołtarza z nawy bocznej na sumę 170 tys. zł. W sumie 470 tys. zł. Liczy się więc każda pomoc a wszystkim ofiarodawcom za ofiary i troskę o kościół składamy Bóg zapłać.
5. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia nowy numer Niedzieli. Zachęcamy do nabywania i czytania Niedzieli. Cena 6 zł.
6.Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę 60 zł na kwiaty.W tym tygodniu prosimy: Halinę Gałkę, Zofię Małek, Małgorzatę Figiel, Leokadię Bulińską, Krystynę Czarną, Małgorzatę Bednarską, Beatę Przybyłowicz.
7. Nasza świątynia oraz kościół św. Rocha w porze zimowej ogrzewane są energią elektryczną. Dbajmy o zamykanie drzwi podczas wchodzenia i wychodzenia z kościoła. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę będą przeznaczone na pokrycie kosztów ogrzewania świątyń.
8. Od jutra do końca stycznia Msze św. wieczorne będą sprawowane o 16.00.