^Powrót na góre

Parafia Tarnogród

mod

Strona główna

Kancelaria parafialna

Siostry Serafitki

Duszpasterze

Galeria zdjęć

Archiwum

Aktualnie gościmy

Odwiedza nas 4 gości.

Statystyka odwiedzin

00290487
Dziś
Wczoraj
Ten tydzień
Ten miesiąc
Łącznie
101
190
1543
5577
290487

Twoje IP: 54.211.9.101
Server Time: 2016-10-22 05:17:06
XXIX Niedziela zwykła 16.10.2016r. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Misyjny. Bóg zapłać za modlitwy i dzisiejsze ofiary złożone na tacę z przeznaczeniem na potrzeby misji.
2.W dzisiejszą niedzielę w całej Polsce odbywa się liczenie wiernych biorących udział we Mszy św. i przystępujących do Komunii św.
3.Dzisiaj różaniec o 16.30.
4. We wtorek w liturgii kościoła wspominamy św. Łukasza, Patrona Służby Zdrowia. Wszystkim pracownikom troszczącym się o nasze zdrowie wyrażamy wdzięczność i wraz z modlitwą składamy jak najlepsze życzenia wszelkich darów od Boga w służbie ludziom i życiu osobistym.
5 W środę przypada 32 rocznica męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki.
6. W sobotę liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II
7. Przed nami kolejne dni października i modlitwy różańcowej. Nabożeństwa różańcowe przed wystawionym Najświętszym Sakramentem codziennie po Mszy św o 17.00. Różaniec dla dzieci o 16.30.
8. Zbliża się miesiąc listopad, czas pamięci o naszych zmarłych. Prosimy o porządkowanie cmentarzy i grobów. Śmiecie segregujemy i składamy w miejscach wyznaczonych. Zabrania się wyrzucania śmieci w dowolnym miejscu. Przy wyjściu z kościoła na stoliczkach wyłożone są kartki wypominkowe. Prosimy aby je pobrać i na nich wyraźnie i czytelnie wypisać naszych zmarłych, których będziemy polecać Bogu przez cały listopad we wspólnej modlitwie. Zachęcamy również do korzystania już ze spowiedzi, aby w Uroczystość Wszystkich Świętych jak najwięcej osób przyjęło Komunię św. i ofiarowało odpust na zmarłych.
9. W zakrystii są do nabycia kalendarze rolnicze i Katolickiego Radia Zamość
10. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia nowy numer Niedzieli. Możemy w nim przeczytać m.in. artykuł o cudach jakie dokonały się za wstawiennictwem ks. Jerzego Popiełuszki. Jest bardzo ciekawy artykuł o kulcie Serca Pana Jezusa w pierwsze piątki miesiąca i jego duchowych owocach a także artykuł : Różaniec ratunkiem dla świata. I wiele innych. Zachęcamy do nabywania i czytania Niedzieli. Cena 5 zł.
11. Bóg zapłać za pomoc przy sprzątaniu kościoła oraz złożoną ofiarę 40zł.na kwiaty do ołtarza. W tym tygodniu o sprzątanie świątyni prosimy kolejne osoby. Marię Piątek, Annę Borek, Ewę Larwę, Anetę Lachowską, Anetę Woszczak, Danutę Larwę.
12.W ramach akcji Światełko Pamięci dla Łyczakowa, której celem jest zapalenie zniczy na nekropoliach polskich we Lwowie, harcerki i harcerze Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej z Publicznego Gimnazjum w Tarnogrodzie we wtorki i piątki zbierają na terenie naszej gminy i miasta białe i czerwone znicze. Wszystkim ofiarodawcom już teraz serdecznie dziękujemy.
13. Bóg zapłać za ofiary złozone na renowację kościoła.
14. W najbliższy piątek w Obszy odbędzie się kolejne spotkanie dla młodzieży z naszego dekanatu w ramach spotkań Światowych Dni Młodzieży. Chętni na wyjazd zgłaszają się do ks. Grzegorza
 
15. W przyszłą niedzielę na sumie będziemy modlić się w intencji par małżeńskich przeżywających złoty jubileusz małżeństwa.
16. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Kamil Piotr Kurkowski kaw. z Tarnogrodu i Katarzyna Skomra panna z Gościeradowa. Zapowiedź II. Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących pomiędzy wymienionymi osobami jest zobowiązany powiadomić księdza w kancelarii.
17.W minionym tygodniu odeszła do wieczności śp. Katarzyna Szymanik z Tarnogrodu. Za zmarłą Ojcze nasz, Wieczny Odpoczynek.
Copyright © 2013. Parafia Tarnogród  Rights Reserved.