00204782

Twoje IP: 54.159.24.159
Server Time: 2016-02-09 09:35:56

V Niedziela Zwykła 7.02.2016. - Ogłoszenia Duszpasterskie

1.Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Przed sumą zmiana tajemnic różańcowych. Dzisiaj rozpoczynamy 40 godzinne nabożeństwo. Uczcimy Chrystusa Eucharystycznego, podziękujemy za otrzymane łaski i przeprosimy za popełnione grzechy. Dzisiaj wystawienie Najświętszego Sakramentu po sumie i adoracja do 17.00.
W poniedziałek i we wtorek Msze św. o 8.00, 11.00. i 17.00. Do adoracji Pana Jezusa prosimy wszystkie grupy modlitewne naszej parafii, dzieci, młodzież i dorosłych. Plan adoracji wywieszony jest w gablocie. W dniu dzisiejszym nasza parafia przewodniczy modlitwie całej diecezji dlatego dzisiaj podczas adoracji pamiętajmy również w modlitwie o wszystkich wydarzeniach, jakie mają miejsce w naszej diecezji.
2.Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Trzeźwość. Zachęcamy do abstynencji i modlitwy o trzeźwość, za uzależnionych i ich rodzinny.
3.W tym tygodniu przypada Środa Popielcowa. Otwiera ona święty, szczególny czas Wielkiego Postu, który ma służyć naszemu nawróceniu i przygotować nasze serca na owocne przeżycie radosnych świąt Zmartwychwstania Pańskiego.
Zewnętrznym znakiem naszego wejścia na drogę pokuty i nawrócenia jest posypanie głowy popiołem w Środę Popielcową. Msze święte tego dnia będą odprawione o 8.00, 11.00. i 17.00.
W Korchowie i w Woli Różanieckiej o 9.30. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu jednego posiłku do syta w ciągu dnia. Pozostałe posiłki muszą zostać ograniczone co do ilości. Ten post obowiązuje wszystkich pomiędzy 18. a 60. rokiem życia. Wszystkich od 14. roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Wszystkie zabawy karnawałowe mają się zakończyć przed północą rozpoczynającą Środę Popielcową
4. Od Środy Popielcowej do pierwszej niedzieli Wielkiego Postu włącznie trwać będą Kwartalne Dni Modlitw o Ducha Pokuty.
5. Droga krzyżowa dla dzieci w czwartki o 16.30. Dla młodzieży i dorosłych w piątki o 17.30.
6. Gorzkie żale dla dzieci i młodzieży w niedzielę po Mszy św. o 9.30. Dla starszych w niedzielę po Mszy św. o 17.00.
Serdecznie zapraszamy do udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali.
7. Bóg zapłać za pomoc przy sprzątaniu kościoła oraz złozona ofiarę 60 zł na kwiaty do ołtarza. W tym tygodniu prosimy kolejne osoby. Są to: Janina Cap, Teodora Greszta, Maria Syta, Katarzyna Gałka, Maria Koza, Janina Zięba, Monika Wasiowska
8.Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia nowy numer Niedzieli, w którym znajdziemy artykuły wprowadzające nas w czas Wielkiego Postu. Zachęcamy do nabywania i czytania Niedzieli. Cena 5 zł. 9.Zapowiedzi : 1) Szatała Andrzej kaw. ze Skierbieszowa oraz Zdanowska Grażyna panna z Płus. Zapowiedź II. 2) Nosko Marek Marcin kaw. z Korchowa I i Kamila Wlaź panna z Różańca. Zapowiedź II. 3) Jakub Korniak i Magda Wancisiewicz oboje z Tarnogrodu. Zapowiedź I. Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących pomiędzy wymienionymi osobami zobowiązany jest powiadomić księdza.
10.Dziś po sumie spotkanie Kręgu Domowego Kościoła. Pary, które pragną wspólnie pogłębiać swoją wiarę i sakramentalne małżeństwo zapraszamy serdecznie na spotkanie w salce katechetycznej. 11. We wtorek po Mszy św. wieczornej w salce katechetycznej odbędzie się próba chóru. Na próbę zapraszamy chórzystów i wszystkie chętne osoby, które chciałyby w chórze śpiewać.