Twoje IP: 3.238.147.211
Server Time: 2020-11-23 21:26:22

Uroczystość Chrystusa Króla 22.11.2020. Ogłoszenia Duszpasterskie

1.Dziś ostatnia niedziela roku liturgicznego, Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata.
2. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę na Seminarium naszej diecezji.
3. Dzisiaj na Mszy św o 11.00 zostały poświęcone opłatki wigilijne. Radnych prosimy o pomoc przy roznoszeniu opłatków. Opłatki można wziąć już dzisiaj. Z opłatkami nie wchodzimy do wnętrza domów. Zachowujemy daleko idące środki ostrożności sanitarnej. Ofiary z opłatków będą przeznaczone na dalsze i jednocześnie końcowe prace wewnątrz kościoła a więc renowację głównego ołtarza oraz ścian prezbiterium. Zebrane ofiary z opłatków prosimy wpłacać na konto parafialne w Banku Spółdzielczym.
4.Do najbliższej soboty modlimy się za zmarłych polecanych na kartkach wypominkowych. Wypisane kartki przynosimy do zakrystii.
5. Przyszła niedziela jest pierwszą Adwentu i początkiem Roku Kościelnego. Tradycyjnie z racji Adwentu i zachęty do oczekiwania na przyjście Pana, w niedzielę pierwsza Msza św. będzie sprawowana o godz. 7.00.
6. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę 50zł na kwiaty do ołtarza. W tym tygodniu prosimy Agnieszkę Działo, Adama Działo, Halinę Frączek, Agnieszkę Tarnowską, Alinę Myszkowiak, Katarzynę Smolak
7.Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia nowy numer Niedzieli. Zachęcamy do nabywania i czytania. Cena 6 zł.
8.W zakrystii są jeszcze kalendarze Katolickiego Radia Zamość na przyszły rok. Nabywając kalendarz oraz gazetę Niedzielę wspieramy naszą diecezjalną katolicką rozgłośnię radiową.
9. W ramach akcji Caritas :Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom w zakrystii i przy wyjściu z kościoła są świece na stół wigilijny. Z powodu koronowirusa wielu parafian nie może uczestniczyć we Mszy św. Gdyby obecni w kościele wierni zechcieli dopomóc w rozprowadzaniu świec wigilijnych w swoich środowiskach, sąsiedztwie, wśród przyjaciół, znajomych będziemy bardzo wdzięczni a jeszcze bardziej wdzięczni będą najubożsi, którym przez wigilijne dzieło pomocy dopomagamy. Świece pobieramy w zakrystii u s. Ottony.
10. Na renowację kościoła zostały złożone ofiary: z Płus 50zł; z Wesołej 50zł; z Przed Bukowskiego 200zł; z Woli Różanieckiej 200zł; z 30 czerwca 100zł. Bóg zapłać. Do uregulowania należności za tegoroczne prace w kościele brakuje nam jeszcze 17 791zł.
11.W najbliższy czwartek w ramach pomocy misjom odbędzie się zbiórka zużytego sprzętu elektronicznego. We wtorek i w środę zużyte urządzenia elektryczne i elektroniczne możemy składać na parkingu ale przy plebanii !!!Przychody z akcji pozwolą na wsparcie placówek które prowadzą siostry zakonne w Kamerunie, Rwandzie, Kongu i Tanzanii. Za okazaną pomoc misjom Bóg zapłać.
12.W minionym tygodniu pochowaliśmy śp Karola Świtałę; śp. Anielę Filist; śp. Eugeniusza Gałkę. Wszyscy z Woli Różanieckiej. Także polećmy śp. Marię Ćwikła, mamę ks. Rafała. Za zmarłych Ojcze nasz…. Wieczny Odpoczynek..
Copyright © 2013-2020 - Parafia Tarnogród  Rights Reserved.