Twoje IP: 18.232.38.214
Server Time: 2020-05-28 23:32:52

VII Niedziela Wielkanocna - Wniebowstąpienie - 24.05.2020. - Ogłoszenia parafialne

1.Dzisiaj uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa
2. We wtorek obchodzimy Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach.
3.W najbliższą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha św. Przygotowujemy się do niej poprzez nowennę odprawianą codziennie po Mszy św. wieczornej.
4. Tegoroczna piesza pielgrzymka do Matki Bożej w Leżajsku jest odwołana.
5. Planowane na czwartek bierzmowanie jest przeniesione na późniejszy termin.
6. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia nowy numer Niedzieli a w nim wiele artykułów poświęconych naszym mamom. Zachęcamy do nabywania i czytania Niedzieli. Cena 6 zł.
7. Trwa miesiąc maj.W zwykłe dni majówki po Mszy św. wieczornej; w niedzielę o 16.45.
8.W niedzielę wystawienie Najświętszego Sakramentu po sumie i adoracja do 17.00. W zwykłe dni po Mszy św. wieczornej do 20.30.
9. Ze spowiedzi wielkanocnej można korzystać codziennie przed każdą Mszą św.
10. Do końca maja zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej o godz. 20.00
11. Bóg zapłać s. Ottonie i 5 osobom za posprzątanie świątyni i złożoną ofiarę 50zł na kwiaty do ołtarza.W tym tygodniu prosimy mieszkańców bloku nr 8 z Rynku. W sprawie sprzątania kontaktujemy się z s. Ottoną.
12. Nieustannie trwa renowacja środkowej części głównej nawy kościoła. Dobiegły końca prace techniczne a więc oczyszczenie i usunięcie przemalowań, podklejenie odspojeń tynku, reperacja spękań skurczowych, odgrzybienie, iniekcja i uzupełnienie ubytków tynku. W międzyczasie wykonane zostały też konieczne prace przy instalacji elektrycznej i nagłośnienia kościoła. Konserwatorzy rozpoczęli już malowanie polichromii.
13. Na potrzeby kościoła zostały złożone ofiary: z 1 Maja 100zł; mieszkańcy Korchowa I przy poświęceniu pól 700zł; z Nadrzecznej 300zł; z Kościuszki 100 i 200zł; z Pierogowca 200zł; z Przed Błonie 100zł; z Rynku 100zł. Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary na bieżące funkcjonowanie parafii oraz trwające prace remontowe w kościele
14. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:
-Antoni Niezabitowski i Anna Niezabitowska, oboje z Tarnogrodu. Zapowiedź II
-Aleksy Andrzej Gurba z Niwisk i Agata Grabowska z Tarnogrodu. Zapowiedź II
- Albert Gleń z Woli Różanieckiej i Marta Fąfara z par. Występa. Zapowiedź I. Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących pomiędzy wyżej wymienionymi osobami zobowiązany jest powiadomić księdza w kancelarii.
15. Dzisiaj na Mszy św. o 9.30 zostaną poświęcone książeczki dla dzieci komunijnych. Po poświęceniu można będzie je odebrać u katechetów nauczających religii w trzecich klasach.
16.W związku z dekretem ks. Biskupa Mariana Rojka i możliwością zorganizowania Pierwszej Komunii świętej w innym terminie informujemy, że I Komunia św. w naszej parafii planowana jest na niedzielę 11 października o godz.11.00. Gdyby jednak rodzice uznali i chcą aby dzieci przystąpiły do Komunii wcześniej to dla chętnych dzieci przy zachowaniu należytych środków bezpieczeństwa, rygorów sanitarnych i ograniczonej ilości wiernych w kościele proponujemy terminy:
Niedziela 7 czerwca godz. 11.00 - dzieci z Korchowa
Niedziela 14 czerwca godz. 11.00 - dzieci z Woli Różanieckiej
Niedziela 21 czerwca godz. 11.00 - dzieci z III A z Tarnogrodu
Niedziela 28 czerwca godz. 11.00 - dzieci z III B z Tarnogrodu.
Pisemne oświadczenia od rodziców potwierdzające ich wolę zmiany terminu tego wydarzenia oraz świadomość odpowiedzialności za jego bezpieczny i zgodny z obowiązującymi rygorami sanitarnymi przebieg należy składać do 30 maja b.r. u poszczególnych katechetów nauczających religii w klasach III.
Copyright © 2013-2020 - Parafia Tarnogród  Rights Reserved.