^Powrót na góre

Parafia Tarnogród

mod

Strona główna

Kancelaria parafialna

Siostry Serafitki

Duszpasterze

Galeria zdjęć

Archiwum

Aktualnie gościmy

Odwiedza nas 10 gości.

Statystyka odwiedzin

00119660
Dziś
Wczoraj
Ten tydzień
Ten miesiąc
Łącznie
266
257
2107
5427
119660

Twoje IP: 174.129.95.117
Server Time: 2015-03-29 19:30:38

V Niedziela Wielkiego Postu 22.03.2015. - Ogłoszenia Duszpasterskie

 

1. Dzisiaj w naszej parafii rozpoczynają się rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi ks. Adam Sobczak dyrektor Caritasu naszej diecezji. Rekolekcje będą trwały do środy. Plan rekolekcji jest następujący: dla dorosłych Msza święta wraz z nauką będzie każdego dnia o 9.00. i 18.00. Spowiedź dla dzieci w poniedziałek o 11.30 i Msza św. o 12.00. We wtorek i w środę dzieci przychodzą na 16.30. Młodzież Gimnazjum i Liceum Ekonomicznego oraz młodzież dojeżdżająca do innych szkół ma spotkanie jutro o 19.00. Spowiedź dla młodzieży we wtorek o 11.30. i Msza św. o 12.00. W środę młodzież przychodzi na 16.30. Msza św. dla chorych połączona z udzieleniem sakramentu namaszczenia w środę o 9.00. Spowiedź rekolekcyjna będzie w poniedziałek i we wtorek pół godziny przed każdą Mszą św. Plan rekolekcji podany jest w gablocie i na stronie internetowej naszej parafii. Zachęcamy do udziału w rekolekcjach we wszystkie dni oraz spowiedzi św. Prosimy o modlitwę za nasze rekolekcje, ks. Rekolekcjonistę oraz wszystkich wszystkich kapłanów, którzy pomogą nam w spowiedzi.
2.Dzisiaj oraz za tydzień młodzież Publicznego Gimnazjum w Tarnogrodzie wystawi w Domu Kultury Misterium Męki Pańskiej pt.Wyrok. Rozpoczęcie o 18.30. Zachęcamy do obejrzenia misterium, które wprowadzi nas w czas rekolekcji i przygotuje do przeżywania tajemnic Wielkiego Tygodnia.
3. W środę przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. W tym dniu podczas Mszy św. o 9. 00. będzie możliwość złożenia przyrzeczenia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Zachęcamy do wzięcia w duchową adopcję jednego dziecka, którego imię Bogu wiadome, aby przez 9 miesięcy każdego dnia modlić się o uratowanie jego życia. Potrzebne formularze, które należy wypełnić znajdują się na stoliku przy wyjściu z kościoła. We wszelkich sprawach zgłaszamy się do ks. Piotra.
3. Gorzkie Żale dzisiaj i za tydzień po Mszy św. o 9.30 i 17.00.
4. W piątek po Mszy św. o 17.00. z kościoła wyruszy Droga Krzyżowa ulicami naszego miasta. Z tej racji nie będzie Drogi Krzyżowej w czwartek.
5. Przyszła niedziela jest już Niedzielą Męki Pańskiej, Niedzielą Palmową. Jej liturgia wprowadzi nas w ostatni etap czasu Wielkiego Postu. Msza święta z procesją palmową wyruszy tradycyjnie z kościoła św. Rocha o 9.00. Prosimy wszystkie grupy i ruchy religijne, dzieci, młodzież, orkiestrę strażacką i wiernych do udziału w procesji.
6. Za tydzień ofiary składane na tacę będą przeznaczone na wykonywane aktualnie prace renowacji schodów i chodników przy kościółku św. Rocha.
7. Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego składamy u s. Ottony.
8. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia nowy numer Niedzieli. Cena 5 zł.
9. W ramach pomocy najuboższym, jaką organizuje Caritas, przy wyjściu z kościoła i w zakrystii można nabyć baranka i świecę na stół wielkanocny.
10. Przedświąteczna spowiedź chorych w poniedziałek za tydzień od 9.00. Zapisy w zakrystii.
11.Spotkanie ministrantów młodszych w Wielki Wtorek, 31 III, po mszy św. wieczornej.
11. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:
Wojciech Jan Lis kaw. z Tarnogrodu oraz Małgorzata Banach panna z par. Ryki. Zapowiedź II.
Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących pomiędzy wyżej wymienionymi osobami zobowiązany jest do powiadomienia księdza w kancelarii.
12. Bóg zapłać za pomoc przy sprzątaniu kościoła i złożoną ofiarę 40zł na kwiaty do ołtarza. W tym tygodniu prosimy kolejne osoby. Są to: Stanisłąw Łuszczek , Ryszard Lembryk, Maria Kutys, Urszula Chmielecka, Ewa Marczak, Krystyna Chmielecka, Barbara Zawiślak.
13. W tym tygodniu pochowaliśmy śp. Czesłąwa Tokarza, śp.Helenę Pajura, śp.Edwarda Berdzika. Wszyscy z Tarnogrodu. Za zmarłych Ojcze nasz...
Copyright © 2013. Parafia Tarnogród  Rights Reserved.