Twoje IP: 54.234.59.94
Server Time: 2014-09-19 23:55:22

Ogłoszenia duszpasterskie XXIV Niedziela Zwykła 14.09.2014

1.Dziś Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Niech będzie to dzień szczególnego podkreślenia , że krzyż w naszym życiu zajmuje nadal szczególne miejsce. Otoczmy troską również przydrożne krzyże.
2. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na potrzeby naszego Seminarium.
3. W czwartek wspomnienie św. Stanisława Kostki patrona dzieci i młodzieży.
4. W czwartek o godz. 18.00. Mszę św. będzie sprawował o. Józef Witko.
5. W przyszłą niedzielę o godz.11.00. będzie sprawowana Msza św. w 75 rocznicę, za żołnierzy poległych w czasie II wojny światowej a w szczególności za pomordowanych w Katyniu oficerów i podchorążych 14 dywizji piechoty Armii Poznań, którzy dostali się do niewoli rosyjskiej w Bramie Korchowskiej 28 września 1939 r. oraz za mieszkańców Tarnogrodu zamordowanych w Katyniu.
6. Ministranci i kandydaci na ministranta z Tarnogrodu (także z kaplicy św. Rocha) spotykają się w kościele parafialnym w piątek 19.09.2014 po mszy św. wieczornej
7. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia nowy numer Niedzieli. A w nim wiele artykułów o krzyżu, które warto przeczytać. Jest prezentacja znanego ks. Stefana Ceberka. Jest relacja i zdjęcie z rekolekcji organistów naszej diecezji. Polecamy również artykuł o wychowaniu dzieci. Zachęcamy do czytania i nabywania Niedzieli. Cena 5 zł.
8. W zakrystii można nabyć Kalendarz Rolniczy za 24 zł i kalendarz z wieńcami dożynkowymi za 4 zł.
9. Bóg zapłać za pomoc przy sprzątaniu kościoła. W tym tygodniu prosimy kolejne osoby: Beatę Konieczną, Marię Widz, Wiesławę Solak, Krystynę Pszczołę, Marię Bazylak, Mariusza Solaka.
10. Za dwa tygodnie w naszej parafii rozpocznie się renowacja Misji Świętej. Poprowadzą ją Ojcowie redemptoryści i będzie trwała przez cztery dni do środy 1 października.
11. Zapowiedzi :
Rafał Janusz Klecha kaw. z Tarnogrodu i Magdalena Barbara Cencora panna z Dachnowa. Zapowiedź II.
Maciej Pszczoła kaw. z Tarnogrodu i Elwira Larwa panna z Różańca II. Zapowiedź I.
Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących pomiędzy wymienionymi osobami zobowiązany jest powiadomić księdza.
12. Trwają przygotowania do Światowych Dni Młodzieży. Na to wydarzenie organizowany jest Diecezjalny Wolontariat. Zapraszamy wszystkich chętnych do zaangażowania się w powstający wolontariat. Warunkiem przystąpienia do wolontariatu jest ukończony 16 rok życia. Zgłoszenia przyjmowane są do końca września. W tej sprawie zgłaszamy się do ks. Grzegorza i ks. Piotra.
13. W najbliższy piątek w Księżpolu o godz. 18.30. odbędzie się kolejne spotkanie dla młodzieży naszego dekanatu w ramach przygotowań do Światowych Dni Młodzieży. Będzie to jednocześnie kolejne spotkanie dla młodzieży z naszej parafii ze scholi, KSM-u, harcerzy i chętnych do oazy. Zapisy na wyjazd i spotkanie w Księżpolu księża przyjmują do środy.
14. W najbliższą środę w kościele po Mszy św. o 18.00. spotkanie dla rodziców dzieci klas III idących w tym roku do pierwszej Komunii św.
15. Spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania i ich rodziców w niedzielę za tydzień na Mszy św o 11.00.
16. Koło Radia Maryja przy naszej parafii organizuje w dniach 11-12 października pielgrzymkę do Sokółki, Świętej Wody i Kodnia. Zapisy w księgarni katolickiej.
17. Podobnie jak przed rokiem w piątek 19 września w godzinach od 8.00 do 13.00 na parkingu przy salce katechetycznej a w Woli Różanieckiej przy kościele odbędzie się zbiórka zużytego sprzętu elektronicznego na pomoc dla ubogich Kościołów misyjnych.