Twoje IP: 54.196.145.173
Server Time: 2016-09-29 10:06:54
XXVI Niedziela zwykła 25.09.2016r. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
1. Zgodnie z wolą Biskupa Diecezjalnego Mariana Rojka w dzisiejszą niedzielę po Mszy świętej odbywa się zbiórka funduszy do puszek na rzecz ofiar trzęsienie ziemi we Włoszech
2. W sobotę rozpoczyna się miesiąc październik poświęcony Matce Bożej Różańcowej. W najbliższą sobotę Różaniec przed wystawionym Najświętszym Sakramentem odmówimy o 17.30 a w niedzielę za tydzień o 16.30. Zachęcamy do udziału w modlitwie różańcowej.
3. W tym tygodniu przypada I sobota oraz I niedziela miesiąca
4.Spowiedź w I sobotę od 17.30. W Korchowie i Woli Różanieckiej w I sobotę Msza święta o godzinie 19.00
5. W przyszłą niedzielę po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godziny 17.00. Zamiana tajemnic różańcowych za tydzień 15 minut przed sumą.
6. W przyszłą niedzielę na sumie będziemy obchodzili uroczystość 100-lecia powstania Straży Pożarnej w Tarnogrodzie. Dlatego procesja różańcowa odbędzie się w niedzielę 9 października po sumie. Obchody 100-lecia Straży Pożarnej są połączone z wręczeniem sztandaru miejscowej jednostce oraz odsłonięciem i poświęceniem tablicy pamiątkowej.
7. Za tydzień w niedzielę rozpocznie się Tydzień Miłosierdzia. Zbiórka ofiar do puszek na Caritas.
8. Za tydzień podczas Mszy świętej o 9.30 odbędzie się poświęcenie różańców dla dzieci z klas III. Zapraszamy dzieci i rodziców na Eucharystię.
9. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia nowy numer Tygodnika katolickiego „Niedziela” w którym możemy przeczytać min: uroczystości 90-lecia gazety „Niedziela”, Jan Paweł I-papież radosnego Zwiastowania, Pielgrzymka Legionu Maryi na Jasna Górę i ministrantów do Krasnobrodu i wiele innych ciekawych artykułów. Cena 5 zł.
10.Bóg zapłać za pomoc przy sprzątaniu kościoła i złożoną ofiarę 80 zł na kwiaty do ołtarza. W tym tygodniu prosimy mieszkańców Płus: Lucynę Klimek, Romanę Bartosz, Helenę Chyl, Agnieszkę Borkowską, Stanisławę Stratyj, Jadwigę Dydyńską. Bóg zapłać pani Janinie Lembryk z Przedmieścia Różanieckiego za zakupienie odkurzacza na potrzeby kościoła.
11. W zakrystii można nabyć kalendarz maryjny.
12. Na renowację kaplicy Matki Bożej zostały złożone kolejne ofiary: z ul. Gizy 100 zł, z Przedm Pł 2X 100 zł, z ul. Mickiewicza 100 zł. Za złożone ofiary składamy Bóg zapłać.
13. Zbiórka ministrantów i kandydatów od III klasy Szkoły Podstawowej będą teraz w piątki po Mszy Świętej wieczornej zachęcamy serdecznie. Zbliża się turniej dekanalny Służby liturgicznej w piłce nożnej halowej, więcej informacji na spotkaniu. Lektorzy mają spotkanie w czwartek o 18.30 na Sali gimnastycznej.
14.Próba scholi w każdą sobotę o 10.00. Schola śpiewa na Mszy dla dzieci o 9.30.
15. W piątek o 19.00 w salce jest spotkanie dla chłopców od 5 klasy Szkoły Podstawowej, oraz dla uczniów Gimnazjum, którzy chcą się włączyć w grupę ZHR. Oczywiście obowiązkowo przychodzą Ci, którzy mają mundury i pragną nadal się formować w duchu patriotycznych i religijnych wartości. Serdecznie zachęcamy i zapraszamy do ZHR.