2029

Twoje IP: 54.167.155.163
Server Time: 2016-12-03 23:45:50
I Niedziela Adwentu 27.11.2016r. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
1.Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy okres Adwentu. Jest to czas przygotowania do Bożego Narodzenia i powtórnego przyjścia Chrystusa przy końcu dziejów. Msza św. Roratnia o Matce Bożej w ciągu tygodnia o 17.00. W środę na Roraty dzieci przychodzą z lampionami. Rekolekcje adwentowe rozpoczniemy za dwa tygodnie 11 grudnia.
2. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę na Seminarium naszej diecezji.
3. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca.
4.W pierwszy czwartek po Mszy św. o 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu, podczas której będziemy modlić się za kapłanów i nowe powołania
5. W pierwszy piątek i sobotę spowiedź od 16.30. W Korchowie i Woli Różanieckiej w pierwszy piątek i pierwszą sobotę Msza św. o 18.00. W pierwszą sobotę o 16.30 wspólny różaniec poprowadzi Koło Żywego Różańca p. w. św. Barbary.
6. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca. Kwadrans przed sumą zmiana tajemnic różańca św. Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu, wspólny różaniec i adoracja do 17.00.
7. Za tydzień o 9.30 poświęcenie i wręczenie medalików dzieciom komunijnym z III klas.
8. Za tydzień zbiórka ofiar do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie.
9.W zakrystii są już do nabycia świece Caritas na stół wigilijny oraz katolickie kalendarze
10.Bóg zapłać za sprzątanie kościoła oraz za złożoną ofiarę 50zł na kwiaty do ołtarza.W tym tygodniu o sprzątanie świątyni prosimy : Dorotę Margol, Joannę Szponar, Bożenę Pawlichę, Agatę Babij, Annę Lis, Antoninę Łogin
11. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia nowy numer Niedzieli a w nim szereg artykułów o Adwencie pomocnych w duchowym przygotowaniu do Bożego Narodzenia. Zachęcamy do nabywania i czytania Niedzieli. Cena 5 zł. Także przy wyjściu z kościoła można dzisiaj zabrać cudowny medalik z wizerunkiem Matki Bożej.
12. Dzisiaj na Mszy św o 11.00. zostaną poświęcone opłatki wigilijne. Tak jak to było do tej pory opłatki do każdej rodziny przyniosą radni. Przyjmijmy ich z szacunkiem a opłatek połóżmy na godnym miejscu. Opłatki będą roznoszone już od jutra. Przy okazji opłatków składane są ofiary na potrzeby parafii. W ustaleniu z Radą Parafialną chcemy je przeznaczyć na renowację dwóch następnych segmentów nawy bocznej oraz ołtarza św. Jana Nepomucena w naszym kościele. Radnych prosimy o pomoc przy roznoszeniu opłatków a zebrane ofiary z opłatków prosimy wpłacać na konto parafialne w Banku Spółdzielczym. Radni będą też roznosić foldery związane z 25 leciem naszej diecezji.
13.Na renowację kościoła zostały złożone ofiary : z PKWN 100zł; z Wesołej50zł; z Woli Różanieckiej 2x100zł; z 1 Maja 50zł i 100zł. Za złożone ofiary składamy Bóg zapłać.
14. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Lichenia, Gniezna i Torunia w dniach 2-3 grudnia z okazji powstania Radia Maryja w Toruniu. Zapisy w księgarni
15. Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie zwraca się do naszej parafii o pomoc misjom i misjonarzom przez zbiórkę zużytego sprzętu elektronicznego i AGD. Zbiórka sprzętu odbędzie się w najbliższy wtorek do 12.30. na parkingu przy sali katechetycznej.
16. Zespół Teatralny w Tarnogrodzkim Ośrodku Kultury zaprasza dzisiaj na 18.00 na sztukę Zofii Kossak-Szczuckiej "GOŚĆ OCZEKIWANY".
17. Do sakramentu małżeństwa przygotowuja się : Dawid Wróbel kaw. z Zamchu i Patrycja Hałaczynowska panna z Płus. Zapowiedź I. Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących pomiędzy wyżej wymienionymi osobami zobowiązany jest powiadomić księdza.
18.Wczoraj odbył się pogrzeb sp. Kazimierza Lembryka z Korchowa. Za zmarłego Ojcze nasz , Wieczny odpoczynek