^Powrót na góre

Strona główna

Kancelaria parafialna

Duszpasterze

Galeria zdjęć

Aktualnie gościmy

Odwiedza nas 12 gości.

Statystyka odwiedzin

01890533
Dziś
Wczoraj
Ten tydzień
Ten miesiąc
Łącznie
108
841
2386
15837
1890533

Twoje IP: 44.222.64.76
Server Time: 2024-06-18 03:24:39

Arcybractwo Konającego Serca Pana Jezusa i Matki Boskiej Bolesnej

zostało założone w 1848 r. przez O. Lyonnard TJ. Papież Pius IX wyniósł je do godności Arcybractwa w 1867 r. ustanawiając jego światowe centrum w Jerozolimie.

Celem Arcybractwa jest:

- czcić w szczególny sposób cierpiące i Konające Serca Jezusa duchowo w Ogrodzie Oliwnym i fizycznie na Krzyżu oraz Bolesne Serce Maryi współcierpiące z Synem w czasie Jego Męki.
- wypraszać łaskę dobrej śmierci dla umierających i chrześcijańską pociechą dla cierpiących.
jezusimaryja
 

Pobudki do gorliwości:

        Ci którzy dziś umrą, dziś będą osądzeni. Czas nagli, by dziś jeszcze im pomóc, aby skonali pojednani z Bogiem. W tej minucie przechodzi do ciemności ogromna ilość ludzi. Jedni umierają śmiercią naturalną, inni giną w wypadkach drogowych, a jeszcze inni masowo w katastrofach, kataklizmach żywiołowych, wojnach, zamachach, a nawet sami sobie zadają śmierć. Arcybractwo jest więc apostolatem niezmiennie potrzebnym, naglącym i aktualnym w czasach nasilającej się przemocy i odchodzenia od Boga. Apostolstwo to pomaga zbawiać dusze tym, którzy pozbawieni tej pomocy zginęliby śmiercią wieczną. Apostolstwo jest niezmiennie drogie Zbawicielowi i Jego Matce. Ich serca przyjęły przepełniony cierpieniem kielich dla zbawienia nieśmiertelnych dusz. Każda dusza stanowi wartość większą niż świat cały. Walka o dusze trwa. Walczy o nie Bóg, szatan i świat. Naszym obowiązkiem jest stanąć obok Chrystusa i pomagać Mu zbawiać dusze. On z radością przyjmie ten trud. Kiedyś i nas w ostatniej walce wesprze łaską wymodlona przez członków Arcybractwa.

Warunki i ćwiczenia pobożne

Aby stać się członkiem Arcybractwa i mieć udział w jego przywilejach i odpustach należy:
a) prosić o wpis do Ksiągi Arcybractwa imieniem i nazwiskiem, za osobistą zgodą i wiedzą.
b) odmawiać codziennie następującą modlitwę:
"Najłaskawszy Jezu, Miłośniku dusz, błagam Cię przez konanie Najświętszego Serca Twego i przez boleści Matki Twej Niepokalanej, obmyj we Krwi Twojej grzeszników całego świata, którzy teraz konają i dziś jeszcze umrzeć mają. Serce Jezusa konające, zmiłuj się nad umierającymi. Serce Maryi współbolejące, módl się za cierpiącymi", albo 1 Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo.
Nic nie obowiązuje pod grzechem nawet powszednim. Trzeba jednak sprawę traktować w sposób odpowiedzialny i poczuwać się do wypełnienia przyjętych zobowiązań przez wzgląd na utratę dobra duchowego, osobistego i dusz, które przez nasze zaniedbanie mogą się nie zbawić. Wpisania się do Arcybractwa można dokonać za pośrednictwem upoważnionych zelatorów.
 
 
Copyright © 2013-2021 - Parafia Tarnogród  Rights Reserved.