Twoje IP: 3.235.184.215
Server Time: 2021-06-22 09:51:44

XII Niedziela Zwykła 20.06.2021. - Ogłoszenia parafialne

1. W środę przypada Dzień Ojca. Wszystkim ojcom składamy najlepsze życzenia obfitości łask w codziennym życiu. Dla tych, którzy odeszli do wieczności prosimy o łaskę nieba.
2.W czwartek uroczystość św. Jana Chrzciciela. Odpust w Potoku Górnym. Jest to również dzień imienin pierwszego Pasterza naszej diecezji ks. Bpa Jana Śrutwy. Pamiętajmy w modlitwie.
3.W czwartek na Mszy św. o godz. 18.00 obrzęd przysięgi ministranckiej oraz nadania stopni ministranckich. Serdecznie zapraszamy rodziny ministrantów do udziału w tej Mszy św. Próba dla ministrantów przed uroczystością przysięgi ministranckiej w środę po Mszy św. wieczornej.
4. W piątek zakończenie roku szkolno- katechetycznego. Msza św. dla dzieci i młodzieży o 8.00. W Korchowie i Woli Różanieckiej o 9.00. Spowiedź dla dzieci i młodzieży na zakończenie roku w czwartek od 17.00. Prosimy rodziców o dopilnowanie aby dzieci skorzystały ze spowiedzi na zakończenie roku.
5. W przyszłą niedzielę w naszym kościele podczas Mszy św. o 11.00 odbędą się uroczystości związane z 77 rocznicą wysiedlenia mieszkańców miasta i gminy Tarnogród. Dalsza część uroczystości w Ośrodku Kultury
6. W przyszłą niedzielę w Osuchach odbędą się uroczystości w 77 rocznicę największej bitwy partyzanckiej w Polsce. Msza św. za poległych rozpocznie się o 10.30.
7.Od dzisiaj zniesione są dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej Mszy świętej oraz w święta nakazane. Od dzisiaj mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy św w kościele.
8. Na renowację ołtarza zostały złożone ofiary: rodzice dzieci komunii rocznicowej z Tarnogrodu 1000zł; z Sienkiewicza 50zł; z Partyzantów 200zł; z Przed Bukowskiego 100zł; z 1 Maja 100zł. Za złożone ofiary składamy Bóg zapłać.
9. Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu na renowację ołtarza przeznaczyło 300 000zł. Bardzo serdecznie dziękujemy p. Bartłomiejowi Świtała za życzliwość, pomoc przy napisaniu bardzo dobrego wniosku do Ministerstwa i pilotowanie sprawy. Cały czas trwają prace przy ołtarzu. Wszystkie elementy ozdobne ołtarza zostały zdjęte i wywiezione do pracowni konserwatorskiej w Kraczkowej.A tutaj na miejscu trwają prace techniczne i przygotowawcze do złocenia ołtarza. Zdajemy sobie sprawę,że koszty naszych prac są duże. Netto 1 140 000zł; brutto 1 402 200zł. Wiele pieniędzy już udało się uzbierać. 402 rodziny złożyły swoją ofiarę. Ale jeszcze będzie nam brakować 381 800zł. Gdyby coś parafianom podpowiedzieć to na jedną rodzinę ok. 400zł. Ufam, że z Bożą pomocą i ludzką życzliwością potrzebną sumę do końca roku uda się zebrać, w co głęboko wierzę. Jeszcze raz za wszelka troskę o nasz kościół, modlitwę i składane ofiary na tacę, w zakrystii, na konto bankowe wyrażam wielkie Bóg zapłać.
10.Na placu przy starej i nowej plebanii trwają prace przy nowej instalacji odwodnieniowej oraz poprawieniu nawierzchni parkingowej. O ile się nic nie zmieni to w tym tygodniu prace zostaną zakończone.
11. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła oraz złożoną ofiarę 40zł na kwiaty do ołtarza. W tym tygodniu o sprzątanie i koszenie trawy przy kościele prosimy kolejne 6 rodzin z Konopnickiej.
12. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia nowy numer Niedzieli. Temat numeru: Wyrwani aborcji – świadectwa życia tych, którzy przeżyli aborcję. Polecamy ciekawy tekst „Tytan ducha i charakteru” – wywiad poświęcony Rotmistrzowi Pileckiemu. W edycji zamojskiej wspomnienie pielgrzymki Jana Pawła II na Ukrainie sprzed 20 lat, relacja z pielgrzymki Legionu Maryi do Radecznicy. Przeczytać możemy także o wizerunku św. Józefa z kościoła Karmelitów Bosych w Lublinie oraz artykuł zatytułowany „Ojcem być…” – a w nim: Kiedy zaczyna się ojcostwo? Co w nim jest najważniejsze? Czego ojciec może nauczyć się od swoich dzieci? O ojcostwie z różnych punktów widzenia. Zachęcamy do nabywania i czytania Niedzieli. Cena 6zł.
13. Koło Przyjaciół radia Maryja organizuje 11 lipca pielgrzymkę do Częstochowy i Gidel. Szczegóły w gablocie.
14. Z powodu pandemii nie odbyła się Msza św. za zmarłych na cmentarzu w uroczystość Wszystkich Świętych.Dlatego już dzisiaj zapraszamy na modlitwę za zmarłych spoczywających na cmentarzu w pierwsza sobotę lipca na godz. 18.00.
15. Dzisiaj o 15.00 Wystawienie Najświętszego Sakramentu, wspólny różaniec, Koronka do Miłosierdzia Bożego i adoracja do 17.00.
16. Nabożeństwo czerwcowe codziennie po Mszy św wieczornej. W niedzielę o 16.45.
17. Dzisiaj po sumie spotkanie kandydatów do bierzmowania
18. Dzisiaj po Mszy św. wieczornej krótkie spotkanie z Radą Parafialną w kościele.
19.Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:
- Paweł Grasza z Korchowa i Ewelina Sołtys z Zyń. Zapowiedź II Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących pomiędzy wyżej wymienionymi osobami zobowiązany jest powiadomić księdza w kancelarii.
20.W tym tygodniu pochowaliśmy śp. Stanisława Girczę. Za zmarłego.. Ojcze nasz....Wieczny odpoczynek….
Copyright © 2013-2021 - Parafia Tarnogród  Rights Reserved.