^Powrót na góre

Strona główna

Kancelaria parafialna

Duszpasterze

Galeria zdjęć

Aktualnie gościmy

Odwiedza nas 19 gości.

Statystyka odwiedzin

01870107
Dziś
Wczoraj
Ten tydzień
Ten miesiąc
Łącznie
338
1057
2972
25416
1870107

Twoje IP: 3.215.16.238
Server Time: 2024-05-28 14:18:09
Zgromadzenie Córek Matki Bożej Bolesnej jest wspólnotą apostolską; w której za szczególny dar Boga uważa się pracę wśród ubogich i chorych. Za przykładem Założycieli siostry są otwarte na wszelkie przejawy ubóstwa materialnego i duchowego, aby móc zaspokajać potrzeby duszy i ciała biednych.
           Najwięcej sióstr Serafitek podejmuje pracę bezpośrednio przy potrzebujących pomocy. Swą troską obejmują osoby starsze, chore i ułomne, którym służą w szpitalach, zakładach, domach opieki i domach prywatnych.
siostra
Zgromadzenie Córek Matki Bożej Bolesnej „Serafitek” powstało w 1881 r. z inicjatywy bł. o. Honorata Koźmińskiego i Służebnicy Bożej Małgorzaty Łucji Szewczyk. Zasadniczy cel Zgromadzenia określiła Matka Założycielka jako służbę najuboższym, najbardziej potrzebującym, religijnie i moralnie zaniedbanym. Posługę wśród chorych i ubogich jest dla Sióstr darem Boga dla Zgromadzenia. Zakon podejmuje również pracę wśród dzieci, poświęcając szczególną uwagę dzieciom niepełnosprawnym, pozbawionym opieki rodzicielskiej, opuszczonym. Duchowość Zgromadzenia oparta jest na ideałach św. Franciszka z Asyżu, a także na kulcie Matki Bożej Bolesnej. Za wzorem Maryi siostry starają się nieść pomoc ubogim i cierpiącym, widząc w nich samego Jezusa. Godłem Zgromadzenia jest Serce Maryi przeszyte 7 mieczami boleści, a hasłem:

"Wszystko dla Jezusa przez Bolejące Serce Maryi".
 
Historia pobytu ss. Serafitek w Tarnogrodzie
styczeń 1943 r. - 4 siostry podejmują pracę w szpitalu
1952- 1964r. - oprócz szpitala 2 siostry podejmują pracę w parafii
1953r. - dodatkowo siostry pracują w Ośrodku Zdrowia
maj 1956r. - pracuje 11 sióstr
1963 r. - w szpitalu mieszka 11 sióstr
1987 r - założenie Domu Zakonnego i praca przy parafii
Obecnie w naszej parafii pracują s. Samuela Prajsnar
                                                    s. Ottona Wielocha
                                                    s. Jadwiga Tabor
1
 

Modlitwa o uproszenie łask za wstawiennictwem

Sł. Bożej Matki Małgorzaty Łucji Szewczyk

Boże w Trójcy Jedyny, Który powołałeś Swoją Służebnicę Małgorzatę Łucję do troszczenia się o ubogich
i opuszczonych członków Mistycznego Ciała Chrystusa Pana, daj nam iść za głosem Twojej świętej woli
i za przyczyną Twojej Służebnicy Małgorzaty Łucji udziel nam łaski ......., o którą pokornie prosimy.
Przez Chrystusa Pana naszego. Amen 3x Chwała Ojcu...

Modlitwa o uproszenie łask za wstawiennictwem Bł.Sancji Janiny Szymkowiak

Boże Ojcze Najlepszy, Miłości Najwyższa, który hojnie rozdzielasz swoje dary, aby rosła rzesza Twoich świętych,
pomnij na żywą wiarę i dziecięcą ufność pokornej służebnicy Twojej, Błogosławionej Sancji przyrzekającej w godzinie swej śmierci, że orędować będzie za nami u Twojej Dobroci z najpewniejszą nadzieją wysłuchania, udziel mi łaski... o jaką Cię gorąco proszę przez wstawiennictwo tej na ziemi bez reszty oddanej Ci duszy. Przez Chrystusa Pana naszego. Amen.

więcej informacji na stronie: www.serafitki.pl

Copyright © 2013-2021 - Parafia Tarnogród  Rights Reserved.